Do-it-yourself rozšíření verandy do domu

Veranda připojená k domu vám umožňuje rozšířit obytnou oblast, získat místo pro pohodlný pobyt.Uzavřené (zasklené), stále snižuje tepelné ztráty doma.Nejlepší na tom je, že to můžete udělat sami.Navíc existují možnosti, které vyžadují značné náklady, jsou levnější.Existuje celá řada odrůd jak ve struktuře, tak v použitých materiálech, může být navržena v jakémkoli stylu.

Co jsou

Způsobem zařízení lze verandu připojenou k domu uzavřít zasklením nebo otevřít.Otevřené se používají hlavně v teplém období, uzavřené mohou sloužit jako místo k relaxaci po celý rok.Veranda připojená k domu může být dvou typů najednou: část může být prosklená (uzavřená), část - otevřená.

Na kryté verandě si můžete odpočinout po celý rok.Snižuje také tepelné ztráty skrz tuto zeď

Existují také průchody - to je, když jimi projdete, abyste se dostali do domu.Takové přílohy jsou umístěny na přední straně domu, někdy na straně nádvoří, pokud existují dva východy z domu.Vstup do neprůchodného pouze oddoma.Z takové verandy není možné dostat se na ulici.

Na jednu nebo dvě nebo více stran domu se může vztahovat rozšíření.Pokud pokrývá dvě sousední části domu, nazývá se roh.Některé z nich zabírají pouze část zdi.

Formy jsou odlišné.Častěji je to obdélník, méně často - hexagon, půlkruh, jiné nestandardní formy (takové obtížnější je sestavit).Stručně řečeno, jedná se o všechny druhy verand připojených k domu, avšak s výjimkou materiálů.

Rozšíření obvodu dává domu extravagantní vzhled

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Nejčastěji v naší oblastidřevěné verandy.Práce se stromem je snazší a nestojí to tolik jako v jiných zemích.V oblastech, kde je dřevo velmi drahé, jsou konstrukční prvky vyrobeny z kovu a pokožka je vybírána podle vašich představ.Může to být sklo (dvojitá okna), polykarbonát.

Stěny verandy jsou postaveny z cihel, skořápek, sutí, stavebních bloků.Stejně jako dům jsou pak hotové nebo ne - v závislosti na designu hlavní budovy.Mohou jednoduše udělat plot, jako na fotografii výše.

Veranda vyrobená z kovového rámu a speciálních okenních bloků

Je-li strom nákladný nebo zdráhající se s ním pravidelně hrabat, je rám verandy sestaven z kovu.K tomu se nejčastěji používá profilová trubka, rohy nebo kanál - záleží na materiálu a rozměrech nástavce.Je snazší upevnit upevňovací pásy na kov, je možné ne zasklení, ale použít polykarbonát.Tento materiál se může lišitbarvy a různé stupně průhlednosti.Navzdory zjevné křehkosti existuje poměrně odolný materiál, který se používá pro stavbu skleníků.A pokud ano, pak na verandě, pokud je uzavřena, bude udržovat teplo dobře.

Polykarbonátová veranda připojená k cihlovému domu.Celý rám je sestaven z profilové trubky

Přečtěte si, jak uspořádat verandu.

Veranda připojená k domu: fáze výstavby

Nejprve je třeba určit typ - otevřený /uzavřený, z jakého materiálu vyberte typ nadace.Je také nutné rozhodnout, jaké rozměry bude mít, kde a jak se usadit.To vše je žádoucí čerpat z plánu.Ještě lepší je objednání projektu.Konstrukce projektu s námi je spíše výjimkou, ale alespoň plán s rozměry a označením místa, odkazem na koleje atd.musíte mít.

Stavba verandy do domu vlastními rukama se provádí podle následujícího plánu (stavíme ze dřeva):

 1. Pomocí kolíčků a provázků nastíníme kontury.
 2. Sundejte trávník a úrodnou vrstvu.Pokud se tak nestane, pod podlahou se vegetace hnije a šíří vůně.
 3. Označte nadaci.V této fázi mohou vyvstat otázky: jaká by měla být výška.Pokud nadace uděláte nesouvislou a „plovoucí“, měla by být úroveň verandy 5-10 cm pod podlahou.To je nezbytné, aby rozšíření ani neblokovalo přední dveře.Pokud si nepřejete, aby byla podlaha nižší, budete muset dělat přední dveřevysoký práh: pro zajištění svobody otevírání dveří.Výška nosníku závisí na tom, jak vysoká bude podlaha prodloužení.Je přibitý ke zdi domu, k němu jsou připojeny podlahové trámy.Výška základny je překonána podél jejího spodního okraje (jedná se o další dva kroky).
 4. Přibití nosného nosníku proti zdi, podél jehož spodního okraje je překonána výška základny.

  Jak označit prodloužení: přibijte nosný nosník na požadované úrovni, překonejte výšku základny podél jejího spodního okraje

 5. Sestavte základ.
 6. Zatímco beton získává nejméně polovinu pevnosti, kompletní příprava staveniště.Pokud je na dně jámy (úrodná vrstva byla odstraněna) půda dobře prochází vodou (písčitá, písčitá hlína), na dno se nalije drcený kámen.Může to být zkondenzováno, ale můžete to udělat i bez něj.Pokud je pod úrodnou vrstvou hlína nebo jíl, budete muset vyplnit základní jámu stejnou půdou (ale nikoli úrodnou) nebo čistou hlínou.Musí být dobře zhutněno, aby se nevytvářely dutiny, ve kterých se bude hromadit voda (je lepší položit vrstvy namočené do stavu pasty).
 7. Na hotový základ se pokládá vrstva hydroizolace.
 8. Podpěrné sloupky jsou odkryty a upevněny pod střechou.
 9. Proveďte páskování stojanů: mlátili po obvodu paprsek o tloušťce 100 x 150 mm.Může být přibit mimo věšáky nebo mezi nimi.Po položení podlahy se stojany někdy přibijí.Toto není nejlepší volba: podlaha se rychle stane nepoužitelnou.S takovou strukturou, abyste ji mohli nahradit, musíte všechno rozebrat,až na střechu.Pokud nejprve umístíte stojany a poté podlahu, lze ji bez problémů opravit.

  Takto vypadá sestavený rám verandy připojené k domu.Mezilehlé nosiče jsou nutné pouze tehdy, je-li šířka verandy větší než 3 metry.

 10. Stropní nosníky jsou připevněny k základovému a nosnému nosníku (nosník 100 x 150 mm).Krok jejich instalace odpovídá kroku instalace pilot nebo sloupců.
 11. Sestavte krokvový systém.
 12. Jsou nainstalovány boční kolejnice (otevřené) nebo stěny (prosklené).V tomto okamžiku končí celková technologie.Dále u vnitřních je to delší, otevřená veranda, která je k domu snáze spojena:
  • Pro otevření na trámy jsou podlahové desky přibity.
  • Pro zasklenou podlahu izolovanou.Přizpůsobená podlaha je přibita k nosníkům.Nahoře - polena, mezi nimi - topení, nahoře - spravedlivá podlaha.
 13. Pokládka střechy.
 14. Nástěnná dekorace uvnitř a vně.

Toto jsou pouze obecné kroky.Abychom lépe porozuměli tomu, jak udělat verandu do domu, budeme podrobněji zvažovat nejproblematičtější momenty výstavby.

Možná vás zajímá stavba altánu? Jak lze postavit altán ze stromu, najdete zde.

Nadace

Jsou-li k domu připojeny verandy, jsou základy velmi zřídka spojeny.Za prvé, dům již byl vyřešen, smrštění prošlo.Pokud je k ní pevně připojena „čerstvá“ budova, nevyhnutelně se objeví problémy.Pokud je můžete spojit, pak pouze na stabilních a spolehlivých půdách, na kterých nedochází k žádnému pohybunestane se.Za druhé, v rámci rozšíření tohoto typu zřídka vytvořit těžké základy.Samotná budova se ukázala jako lehká - zvláště otevřená ze dřeva nebo rámu - a dostatečná únosnost sloupu nebo sloupového základu.

Obecně jsou verandy položeny na stejných základech jako domy.Další věc je, že většina z nich je na sloupcových základech: náklady jsou malé, zabere to trochu času.A přestože všichni architekti a designéři tvrdí, že je mnohem obtížnější položit základ správného sloupce než páska (ačkoli páska je mnohem dražší), lidé postavili sloupy.

Sloupová a pilotová nadace

Pokud se rozhodnete připojit verandu k dřevěnému domu, můžete položit sloupovou nadaci.Chcete-li to udělat svými vlastními rukama, musíte zjistit, v jaké hloubce a v jaké vzdálenosti jsou umístěny podpěry.Vzdálenost mezi sloupci závisí na materiálu, ze kterého bude rozšíření postaveno.Pokud se jedná o lehké materiály - dřevo nebo odlehčená rámová konstrukce - lze nastavit v krocích po 1,5 metru.Pro větší vzdálenosti by měla být od 1 metru.

Sloupový základ pod verandou - sloupy jsou z cihel.Tato otevřená veranda je připojena k dřevěnému domu.Dům stojí na pásovém základu.Základy přístavby a domu nejsou spojeny

Existují dva přístupy k výběru hloubky sloupců:

 • Vykopat pod hloubku zmrazení půdy.Děje se to na půdách nasycených vodou, které jsou náchylné k prohýbání.V tomtoV tomto případě bude veranda na stejné úrovni, aniž by se měnila její poloha, bez ohledu na síly, které se zvedají.U sloupového základu to má smysl, pouze pokud hloubka mrazu není větší než 1,2 metru.Ve velkých hloubkách je snazší vytvořit pilotový základ (lépe - hromádky TISE ).Hromadné vrty nejsou příliš obtížné, i když potřebujete vyvrtat 2 metry.Pro stavbu sloupů pro každý z nich je kopání základové jámy stejné hloubky obtížné a dlouhé.
 • Vytvořte mělký základ: 20–30 cm pod úrodnou vrstvou.V tomto případě získejte plovoucí verandu, která bude pochopena a snížena při mrazivém houpání.Vybudovat takovou strukturu je mnohem snazší, ale každé jaro se musíte vypořádat s následky zvedání.Různé pilíře budou „chodit“ různými způsoby a budou muset situaci nějak napravit.Ale to je na těžkých půdách (hlína, hlína).Na stabilních půdách, které nejsou náchylné k hrabání, nebudou takové problémy.

Jak dobrá je tato možnost založení pro verandu domu?Rychle se staví, náklady na práci a stavební materiály jsou malé.

Veranda je připevněna k cihlovému domu na pásovém základu.Polož ji.Od sloupového se liší tím, že hromady jsou buď zašroubovány /vpraveny do hotového stavu, nebo nality do bednění a získány monolitické

Nevýhody: je obtížné předpovědět jeho chování.Navíc, jak hluboké, tak mělké.Při mělkém pokládání to vše závisí na zimě a stupni nasycení půdy vodou, což nelze předvídat a spočítat. Když je hlubokoje zde také problém s pokládkou: není známo, co je pod každou z hromádek.Koneckonců, geologické průzkumy ve všech bodech nelze provést.A v oblastech, kde má půda komplexní vrstvenou strukturu, je docela možné se dostat do nějaké kapsy, kvůli které se hromada nebude chovat podle očekávání.Také v případě hromádek nebo hluboce zasypaných sloupů je třeba pamatovat na boční zvedací síly.Mohou dobře rozbít dlouhé a tenké hromady nebo sloupy.Proto na problematické půdě pro piloty berou pevné bednění (kov, azbest) a posilují je: při výrobě sloupů je uvnitř vložena ocelová trubka potažená základním nátěrem, kolem kterého je vedeno zdivo.Rovněž je možné pokládat výztužné pásy.Při výrobě vyvrtaných hromádek se do nich nutně vkládají tři až čtyři výztužné pruty, které jim zvyšují pevnost.Může rychle a levně připojit verandu vlastními rukama na hromadu základů, ale rizika na vrstevnatých půdách jsou velká.

Monolitický: pás a deska

Pokud se chystáte stavět verandu z cihel, buty nebo jiných podobných těžkých materiálů, a dokonce i s těžkou podšívkou, potřebujete monolitický základ.Musíte buď nalít pásku, nebo udělat sporák.Jsou vyrobeny podle všech pravidel bez výjimek: s bedněním, výztuží, vibracemi atd.Plně v technologii.

Přibližně , jak postavit pásové základy, si přečtěte zde.

Při stavbě takového nadace již může být spojen s hlavním: musíte to udělat ve stejné hloubce as největší pravděpodobností se bude chovat stabilně.

Výhody: vysoká spolehlivost a stabilita.Nevýhody: značné náklady a doba výstavby.

Lůžkoviny

Pokud se dům nachází na suché půdě nebo v oblasti, kde je mrazivé peklo jen děsivá pohádka, nemá-li suterén, může se veranda spojená s domem obejít beznadace.V tomto případě je úrodná vrstva odstraněna spolu s vegetací, dno jámy je ucpáno, pak je rozdrcen rozdrcený kámen, ucpán a následně písek, který je také zhutněn.Na tuto základnu je již možné položit podlahu: dřevěnou, z dlažebních desek nebo z desek.

Veranda připojená k domu může být bez základu

Je třeba ještě nějakým způsobem posílit jeden „ale“ z pilířů, na nichž bude střecha podepřena..Jsou pro ně vyráběny malé hromady nebo sloupy jsou naskládány (zhruba ze stejné hloubky, kde začali pokládat drcený kámen pod podlahu).

Jaká je tloušťka zásypu?Závisí to jednak na tloušťce úrodné vrstvy, a jednak na výběru podlahy.Pokud se jedná o dřevěné štíty (jako na fotografii), musíte vybrat vrstvy tak, aby ležely na stejné úrovni se zemí.Pokud plánujete pokládat dlažební desky, musíte zvážit jejich tloušťku.Ačkoli to může být mírně zvýšený nad úrovní země oddělit se od dvorku.Potom je však okrajem položena hranice.

Na této fotografii je otevřená veranda připojena k domu bez nadace - je to spíše jako letní baldachýn s polykarbonátovou střechou a otevřený dřevěný plot

Zde najdete konstrukci letní kuchyně.

Jak upevnit stojan a dolní postroj

Práce na konstrukci rámu verandy začínají poté, co betonový základ (pokud je použit) získal určitou sílu.Dostatek 50% vypočtené, a to při teplotě + 20 ° C, se stane za 4-5 dní.Poté na vrcholu betonu, v místech, kde budou připevněny stojany nebo potrubí, je hydroizolace pokládána ve dvou vrstvách.Může to být střešní krytina, pouze zdvojnásobená.Můžete zdvojit kabát bitumenovým tmelem nebo použít jiné moderní materiály.

Potom existují dva způsoby:

 • fixovat sloupky a poté postroj;
 • první úvazek, vzpěry k nim.

Je-li vybrána první možnost, pro stojany se při nalévání do základu vkládají speciální držáky.Může se jednat o různá zařízení (viz foto), ale nejvhodnější je kovová deska ve tvaru obráceného písmene „P“, ke dnu je přivařen čep, který je zazděn do základu.Do této desky je vložen stojan (konec musí být ošetřen antiseptikem), jeho hladina je ověřena, upevněna šrouby nebo hřebíky.

Jak upevnit sloupky k základu

Poté, co jsou všechny sloupky odkryty a upevněny, spojovací tyče jsou mezi nimi přibity.

Ve druhém případě je situace jiná: stojany budou muset být připevněny k postroji.Popruh se používá jako první.To je výhodnější, pokud jsou kolíky zapojeny do betonu s určitým krokem.Pak v paprsku na správných místechotvory, nasadí se na čepy a upevní se šrouby.Poté jeden ze způsobů navržených na fotografii instaluje stojany.

Varianty upevnění vzpěr ke spojovacímu nosníku

Žádná z těchto metod nevylučuje použití kovových rohů.Díky nim je montáž spolehlivější, což je v tomto případě velmi důležité.Koneckonců, regály budou udržovat střechu a stěny nebo plot.

Upevnění zpoždění k postroji

Můžete je upevnit na horní část postroje nebo na stejné úrovni s jeho horním okrajem.S tím, jak přesně to uděláte, se musíte rozhodnout na samém začátku práce: bude záležet na tom, na jaké úrovni bude nutné upevnit podpůrné frézy ke zdi domu (je brána v úvahu výška zpoždění).Způsoby stanovení dna kulatiny jsou uvedeny na níže uvedené fotografii.

Jak upevnit podlahové klády k postroji

Jak si zde můžete přečíst krásné a levné tratě na této stránce.

Přiléhající na střechu verandy

Veranda připojená k domu je obvykle pokryta stejným typem střechy jako šrot.Může existovat několik možností a uspořádání přilehlé střechy závisí na tom, jak a ke které zdi ji připevníte.Pokud je střecha pokračováním svahu střechy domu, musíte sloučit dva krokvové systémy.V tomto případě říkají, že střecha verandy sousedí se střechou domu.

Postup je následující:

 • Horní vazby jsou připojeny ke sloupům verandy.
 • Příčné stropní trámy jsou přibity k obložení.Pak je lemovanástrop.
 • Dlouhé krokve v domě jsou zkráceny.Neměli by vyčnívat za zeď.
 • Z hoblované desky se vyrábějí krokve verandy, které jsou odříznuty pod úhlem ze strany střechy tak, aby přiléhaly ke stávajícím (viz foto níže).Pro usnadnění práce můžete vytvořit šablonu, podle které pak krokve připravíte na zemi.Krokve jsou k domácímu systému připevněny pomocí hřebíků, na straně mohou být umístěny kovové výztužné podložky.
 • Ke zvýšení tuhosti konstrukce jsou mezi krokvemi domu a nástavbou (podložky sněhu) instalovány rozpěrky.Jsou zobrazeny na fotografii vysvětlující design.

Přidání střešního krokvového systému na střechu domu

Pokud je šířka verandy větší než 2 metry, použije se k podepření těžký střešní materiál.paprsek neklesl, jsou nainstalovány rozpěrky.Je lepší je nehet na stranu, konkrétně vložit kontroverzi mezi stropní trám a krokvovou nohu.

Aby se zabránilo prohnutí střechy, jsou mezi stropními trámy a krokvemi instalovány rozpěrky

Častěji se ukazuje, že střecha verandy připojené k domu sousedí se stěnou.V tomto případě je ve stěně proveden strob, ve kterém je položen speciální stěnový profil, který je položen na krytinu druhou stranou.Místo, kde přiléhá ke zdi, je utěsněno tmelem.

Jak připevnit střechu verandy ke zdi domu

Druhá možnost je jinápouze ve formě stěnového profilu: může být vyroben nezávisle na plechu střešní krytiny.Tento design se vyznačuje přítomností nosníku, který vám umožňuje posunout ohyb ze zdi domu a pokrýt možné chyby při pokládání podlahových krytin na křižovatce.Také v tomto provedení není zástěra připojena přímo k materiálu stěny, ale k nosníku se zkosenou hranou namontovanou v bráně.

Druhá verze přilehlé střechy přístavby ke zdi domu

Může se objevit otázka, jak připevnit krokve k vnějšímu hornímu obložení,Koneckonců, jeho rozměry neumožňují provádět řezy, jako na Mauerlatu.Řešením je obvyklé: používat rohy (viz foto).Místo rohů můžete použít malé pruty.

Způsob připevnění kroutících nohou verandy k hornímu postroji

Možná ne nejelegantnějším řešením, ale spolehlivým.Jakmile bude vše pokryto střešní krytinou shora, obložení bude odtrhnuto zespodu, nebude vidět.