Jak uspořádat skříň uvnitř

V našich domovech musíme vyřešit obtížný problém - je třeba umístit spoustu věcí do relativně malé oblasti.Z tohoto důvodu se snažíme maximálně využít každý centimetr oblasti.Pozoruhodným příkladem je použití posuvných dveří v nábytku namísto kyvných.Dalším příkladem je plnění skříně.Při správném výběru vám umožní použít celý dostupný svazek, nejen oblast.

Organizace vnitřního prostoru skříně

, aby se uspořádat vnitřní prostor skříně-kupé by hezké vědět, že obecně je možno dodat.Sada se nejčastěji skládá z několika polic, z oddělení pod věšákem na šaty.Mohou zde být také zásuvky.Jedná se o nejčastější typy náplní, ale zdaleka jediné.K dispozici jsou také speciální ramínka na kalhoty (nůžky), sukně (sukně), držáky na opasky a kravaty, speciální police na boty (boty).A mohou býtstacionární a zatahovací.Umožňují vám kompaktněji ukládat oblečení určitého typu a je vždy umístěno na určeném místě.

Plnění skříně je vybíráno individuálně

Všechna tato zařízení se nazývají doplňky skříně nebo příslušenství, nejčastěji se však používá věta „plnění skříně“.Přesněji odráží podstatu - jedná se o různá zařízení pro uspořádání prostoru uvnitř.

Závěsy a příčky

Příčky pod závěsy mohou být rovnoběžné (1, 2, 4) nebo kolmé

 • ke dveřím skříně.Je výhodnější, když je příčka rovnoběžná s dveřmi - všechny věci, které na ní visí, jsou viditelné.V tomto případě však hloubka skříně nesmí být menší než 60 cm - věšák na šaty s oblečením zabírá právě tolik prostoru.

  Jedna z možností vyplnění velké skříně

  Pokud je příčka kolmá ke dveřím, může být skříň méně hluboká - 40 - 45 cm. V tomto případě je však zcela viditelná.pouze první věc, za ní jsou všichni ostatní.Není to příliš pohodlné.Tento problém můžete vyřešit instalací zatahovacího systému.V tomto případě bude použití mnohem pohodlnější.

  Často je vhodnější umístit oděvní přihrádky na ramena v horní části skříně a spodní část ponechat pod policemi a zásuvkami.V tomto případě nedávají obyčejné příčky, ale pohyblivé.Toto zařízení pro plnění skříně se nazývá „pantografy“.

  Sběrač je lišta pro ramínka, kterou lze spustit

  Velikosti sběračů jsou různé, alePokud chcete vybavit hotovou volbou, nikoli individuálně vyrobenou ve velikosti, podívejte se na rozměry předem a upravte pro ně šířku oddílu.Koneckonců stále musíte opustit místo pro namontování mechanismu.

  Police a zásuvky

  Naplňování skříně se zřídka neobejde bez polic a zásuvek.Police ze skříně dělají různé hloubky a výšky - to vše záleží na tom, na co se chystáte naskládat, ale minimální výška police je 30 cm. Můžete na ni dát několik svetrů a trička.

  ​​

  Nejčastěji jsou police vyrobeny z laminované dřevovláknité desky, ale lze instalovat síťovinu.Zabírají velmi malý prostor (v tloušťce), což je také plus pro problémy s rozměry.Druhým pozitivním bodem je, že pokud jsou police police vysoké, můžete vidět zdola, co tam leží (alespoň částečně).Jejich nevýhodou jsou pevné velikosti, které je třeba při plánování zohlednit.Přesto může být malá chyba opravena kvůli lamelám, na které mohou být tyto police položeny.

  Bez košů nebo zásuvek není posuvná skříň tak pohodlná

  Zásuvky mohou být rovněž z dřevotřísky nebo ze síťoviny.Výhody a nevýhody jsou stejné.V některých případech se síťové boxy nazývají koše.Lehký a pohodlný prach se v nich nehromadí.

  Zařízení pro kompaktní ukládání věcí

  Nejčastěji není ve skříni dostatek místa.I když mají slušnou velikost.Proto se snaží vyvinout náplň skříně tak, aby dostupné objemy byly využívány racionálně.Například místotradiční police na boty (síťovina nebo dřevotříska), můžete dát zatahovací stojan na boty.Hodí se na pěkně nízké boty - boty, sandály, boty.

  Pro racionální využití prostoru uvnitř skříně můžete místo polic instalovat stojan na boty

  Vzhledem k tomu, že jsou boty položeny šikmo, je to lépe viditelné.Používáte-li na boty síťované police, díky tomu, že paty „propadají“, výrazně šetří místo.

  Při skladování kalhot a džíny se objevuje mnoho problémů.Pro tento typ oděvů existuje také speciální zařízení, které se často nazývá „drhnutí“.Jedná se o zatahovací lamely, na kterých jsou zavěšeny dvojité kalhoty.

  Úložná zařízení v šatníku pro kalhoty a džíny

  Obvykle jsou umístěna pod police na úrovni pásu, případně na úrovni ramen.Nestojí to za to výše - nepříjemné.V horní části skříně je lepší umístit sběrač nebo police pro zřídka používané věci.

  Také při plnění skříní je zařízení pro ukládání kravat a pásů.Na stejných zařízeních můžete ukládat šátky, šátky atd.Tento věšák je podobný dvojici křovin, ale je menší.

  Pro skladování kravat, pásů

  Je vhodnější je umístit na stranu v sekci pro oděvy.Jsou široké asi 15-20 cm, takže nezabírají mnoho místa.Další možností, jak umístit takové věci, je zásuvka, rozčleněná po částech na malé čtverečky.

  Vazby a pásy lze přesto uložit

  O čem ještě stojí za zmínkunáplň do skříní?Ve firmách, které vyrábějí nábytek, jsou všechny (nebo téměř všechny) posuvné systémy pevné.Každé zařízení také zvyšuje náklady na instalaci.Pokud máte s manipulací s vrtákem i malou zručnost a šroubovák (nebo šroubovák), můžete jej namontovat sami zakoupením těchto zařízení od společnosti.Ukázalo se, že o něco levnější.Můžete ušetřit více, pokud si je koupíte prostřednictvím internetových obchodů nebo přímo z Číny.

  Toto jsou všechna zařízení, která se používají při plnění skříní.Hlavní věc je umístit je správně, určit velikost sekcí a dveří.

  Plánování vnitřních prostor: technické aspekty

  K rozvoji vnitřní struktury skříně je třeba se rozhodnout o množství různých druhů oděvů, které chcete do tohoto nábytku umístit.V určitých objemech různých typů oblečení se také vyvíjí výplň posuvné skříně.To bude velmi záviset na umístění vestavěného nábytku.Například, pokud je skříň na chodbě, musíte vyhradit prostor pro svrchní oděv.Vzhledem k tomu, že kabáty a pláštěnky jsou dlouhé, měla by mít tato přihrádka také velkou výšku - 130 - 150 cm. Také budete muset místo pro uložení klobouků /rukavic /šátků.

  Naplnění skříně přibližnými rozměry

  Taková oddělení pravděpodobně nebudou v ložnici.Pak je však možné vestavět televizi (existují i ​​takové skříně), které na chodbě budou naprosto zbytečné.Obecně pečlivě přemýšlejte o tom, co budete v každém ukládatkonkrétní skříň, změřte velikost velkých předmětů, přidejte alespoň 10 cm ke svobodě akce a aplikujte tyto rozměry na plán.

  Při určování výšky a šířky polic nezapomeňte odečíst tloušťku dřevotřísky, je-li nábytek z tohoto materiálu sestaven.Zdá se, že jen 18 mm je trochu.Pokud je například pět polic, bude to materiálu trvat téměř 10 cm.

  Při určování velikosti a počtu dveří, při rozdělování skříně posuvných dveří do sekcí, věnujte zvláštní pozornost sekcím, ve kterých jsou posuvné systémy.Faktem je, že dveře nemají přesně 1/2 nebo 1/3 šířky skříně, ale o něco více.Konkrétně - více než dvojnásobek šířky profilu.To znamená, že pokud máte tři dveře ve skříni široké 180 cm, otevření jednoho z nich vám poskytne nejméně 60 cm volného místa.

  Při plánování plnění posuvné skříně věnujte pozornost šířce zásuvek a dveří

  Šířka zásuvek (a částí, do nichž jsou zabudovány) by proto měla být o něco menšíšířka vašich dveří.

  A druhý bod se týká hloubky kabinetu.Pokud bude nainstalován pantograf nebo držák na věšák na šaty s oděvy, minimální šířka je 60 cm. Při instalaci vysouvacího věšáku na věšák na srst stačí 45 cm. Upozorňujeme však, že samotná vysouvací struktura by neměla být delší než 40 cm - stále existuje prostor pro volný pohybdveře.

  Oblíbené možnosti vyplnění šatníku

  Jak víte, existuje mnoho možností, ale existuje několik základních možností.,které lze upravit podle vašich vlastních přání.

  Jaká oddělení by měla být

  Obvykle lze celou výšku skříně rozdělit do tří zón: dolní, střední a horní.V dolní zóně se obvykle umisťují boty, některé typy domácích spotřebičů (například vysavače).Nahoře nejčastěji tvoří vysoké mezaninové police, které se používají k ukládání věcí, které se používají jen zřídka.Tam můžete vyčistit i sezónní věci.

  Výplň posuvné skříně se vyvíjí jednotlivě v každém případě

  Celá střední část je obvykle obsazena policemi, zásuvkami, odděleními pro věšáky.Ale s jejich umístěním obvykle musí pohrávat.Aby bylo vše pohodlné pro všechny členy rodiny.

  Jak uspořádat malý posuvný šatník uvnitř

  Jakékoli plnění posuvného šatníku ve velké většině případů má určitý počet polic a oddělení pro věšáky.Toto je nejjednodušší a nejúspornější varianta.Obvykle se jedná o dvoudveřová - doporučená šířka dveřního křídla není větší než metr, což je v tomto případě respektováno.Nejmenší skříň je široká přes metr.Obvykle jsou instalovány na chodbách malých bytů.Dveře se vyrábějí také v případě, že jejich délka je o něco delší - do 180 cm.

  Rozměry nejmenších posuvných skříní a jejich přibližné naplnění

  Nebude zde mnoho rozmanitosti, ale v případě potřeby je možné nainstalovat několik krabic.Zde bude velmi užitečné zatahovací zařízení pro kompaktní umístění.Bruneta ženarozhodně potřeba.

  Průměrné rozměry

  Pokud je šířka skříně 180 cm nebo více - asi 2 metry, je nejčastěji rozdělena do tří sekcí.Tyto modely se také nazývají třídveřové, protože nejčastěji se počet sekcí shoduje s počtem dveří.Při šířce 2 metry je každá sekce široká asi 60 cm (včetně příček).Jedná se o docela pohodlný formát - ne příliš široký a ne úzký, s takovou délkou polic nebude problém s prohnutou dřevotřískovou deskou, i když je její tloušťka 14 mm.

  Když se délka skříně zvětšuje na 270 cm, může to být stále trojdveřová - šířka dveří je stále menší než metr.Ale ve vysokých nadmořských výškách jsou takové dveře již poměrně masivní a vyžadují dobré vybavení (vodítka a kola musí být dobré kvality, aby bylo posuvné vedení hladké).Takže i při šířce větší než 240 cm si můžete naplánovat 4 dveře.Mohou existovat tři sekce.Jen pro přístup ke každému z nich bude muset pohnout dvěma dveřmi.

  Naplnění skříně střední délky

  První a třetí náčrt sestávají pouze z polic a oddílu na oblečení na ramínka.Místo je rozloženo různými způsoby, ale existuje mnoho polic.Ve všech ostatních jsou přidány zásuvky a /nebo drátěné koše.

  Krabice mohou být umístěny úplně dole.Opírající se o spodní část dávají celé konstrukci zvýšenou tuhost.Ale spodní zásuvky nejsou příliš pohodlné k použití - musíte se naklonit nízko.Protože jsou častěji zvedáni výš, takže jsou přibližně na úrovni nad středem stehnanebo na úrovni pásu.V tomto případě je však třeba pod spodní zásuvkou vyztužený můstek - pro větší tuhost celé konstrukce.

  Povšimněte si mezaninu - horní přihrádky.Ve výše uvedených možnostech mají stejnou velikost jako sekce, není to však nutné.V případě potřeby lze nad dvěma sekcemi umístit jeden mezipatro.Je důležité pouze správně spočítat tloušťku materiálu pro polici tak, aby se neohýbala.

  Posuvná skříň s 3 metry

  Pokud je posuvná skříň dlouhá 3 metry, jsou vyrobeny 4 sekce a může být více dveří.Je zde více prostoru, ale není zde žádný rozdíl v plnění.Jen větší počet stejných polic, pantografů a zásuvek /košů.Může existovat mnoho kombinací.Vyberte si variantu, která vám nejvíce vyhovuje, ale lze ji také upravit tak, aby vyhovovala vašim potřebám a vkusu.

  Plnění skříní 3 metry

  Několik dalších možností vyplnění vnitřních skříní ve fotogalerii.Existuje několik zajímavých nápadů, jak uspořádat skladování na otevřených policích - do košů nebo plastových krabic.Mimochodem, to je náhrada rozpočtu za zásuvky a také způsob, jak bez problémů a zvláštních nákladů modernizovat plnění posuvné skříně.Pokud se rozhodnete, že není dostatek krabic a existuje mnoho polic, není nutné krabice objednávat a trpět jejich instalací.Dobrá výměna - krabice nebo koše vhodné velikosti.

  Všimněte si, jak jsou instalovány police na boty
  Obyčejné boxy níže, kde je vhodné zkoumat obsah, a drátěné koše nad
  Existuje dokonce prostor pro skladování domácích chemikálií - v plastových vaničkách namontovaných na zdi
  Konzolové police nepatří k vnitřkům, ale jsou vhodné pro uložení malých věcí
  V této verzi je více zásuvek
  Úzké bedny a široké koše jsou také zajímavou možností

  Vnitřní vybavenínový posuvný šatník

  Aby bylo používání rohového šatníku pohodlné, musíte zajistit přístupnost věcí umístěných v rohu.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je věšák na šaty.Existuje několik možností.Nejjednodušší implementace je instalace dvou tyčí na oblečení bez rozdělení mezi sekcemi.V tomto případě by měla být šířka skříně na obou stěnách stejná a stojan, ke kterému jsou příčky připojeny, zvyšuje tuhost.

  Naplnění skříně v rohu: nainstalujte dvě sousední tyče na ramena

  Druhá možnost - jedna část skříně má menší hloubku a může být umístěna „za stěnu“víkendové oblečení.Často se nepoužívá.

  Na nepříjemném místě můžete pověsit nejoblíbenější oblečení

  A dalším způsobem je nainstalovat otočný stojan do rohu.Najdete je v obchodech se specializací naobchodní zařízení.

  V rohu je otočný stojan.Je to docela výhodné

  Vyberte si pouze model se stojanem - podpírá police shora, čímž poskytuje tuhost a stabilitu.Zbytek náplně skříně se příliš neliší.