Jak vyrobit šatnu ze spíž

Moderní trendy v dekoraci místnosti zahrnují minimální množství nábytku.Jen to, bez čeho se neobejdete.Protože skříně, skříně a další skříňový nábytek mizí a všechno je umístěno ve zvláštních místnostech - šatnách.A pro jeho vybavení není nutná přítomnost velkého prostoru.Můžete dokonce převést spíž.Jak vybavit šatnu ve spíži - v článku.

Transformace spíž: postup

Proměna skříně v šatnu není příliš obtížná - již existují stěny, podlaha a strop.Výměnu obvykle provádějí pouze dveře.Nejčastěji se mění na posuvné, ale normální houpačky také nejsou špatné.Zbytek místnosti se právě opravuje.Opravu lze provést pomocí levných materiálů a hlavní částka bude zaslána na plnění do šatny.Takové rozdělení prostředků bude rozumnější, protože pohodlí poskytuje zásuvka na police, nikoli stěny zakončené drahými materiály.

I malý prostor pojme značné množství věcí

Pořadí prací v transformaciPanely ve skříni jsou následující:

 • Odstraňujeme vše, co je ve spíži.Všechny police, háčky, nábytek, pokud existují.
 • Odstraňte dveře a zárubeň.V této fázi je nutné rozhodnout, zda budou dveře stejné šířky, nebo zda by dveře měly být rozšířeny, navíc budou veslo nebo posuvné.
 • Dále se musíte přesně rozhodnout, jak budete opravovat zdi v budoucí šatně.
  • Jsou-li stěny velmi zakřivené, mohou při instalaci skříní nastat problémy.V tomto případě je lepší srazit starou omítku, omítnout vše na majácích, nakonec hladké s tmelem.
  • Jsou-li stěny relativně hladké, bez velkých rozdílů (až do 1 cm), můžete to udělat pouze s omítkou, poté, co jste předem odstranili dokončovací materiály (vybílení, barva se čistí pro omítání).
  • Další možností je jednoduše aktualizovat povrchovou úpravu: nalepit tapety, malovat a napravit jakékoli nesrovnalosti při instalaci zařízení (možnost pro ty, kteří mohou najít cestu ven z jakékoli situace, protože tam bude hodně problémů).
 • Uvedení stropu do pořádku.Obvykle je natřen nebo odbarvován, takže obvykle pouze obnovuje povrch.
 • Instalace nových dveří.
 • Dále čistíme podlahu.Obnovujeme barvu nebo linoleum, můžete použít vinyl dlaždice.Dražší materiály nedávají smysl.

Šatna ve skříni je 50% kompletní.Opravné práce jsou dokončeny, můžete začít plnit skříň.To je místo, kde nuance začínají, protože „obsah“ závisí naumístění šatny a věci, které v ní plánujete uložit.

Šířka šatny a umístění dveří

Jak již bylo uvedeno, dveře do šatny mohou být veslo nebo posuvné.Posuvné je dobré, protože při otevření zabírá málo místa.Při dostatečné šířce dveří mohou být dveřní (nebo dokonce trikuspidální), když jsou otevřeny, jedna část může „zavolat“ do druhé nebo všechny mohou být přesunuty do volné části zdi poblíž.

Dva typy dveří pro úsporu místa - posuvné (posuvné) a kniha

V šatně ve spíži mohou být také otočné dveře.Nejsou tak pohodlné, ale stojí méně.Pokud se rozhodnete instalovat otočné dveře, musíte přemýšlet o místě jejich montáže, brát v úvahu snadnost použití a bezpečnost.

Obecně je vhodnější, když jsou dveře do šatny posuvné (např. Komora) a široké.Pokud je skladovací systém postaven „od nuly“, jsou dveře nejčastěji vyráběny do celé šířky místnosti a je to posuvný systém.Ve skříních jsou dveře často užší - 60-70 cm. Sotva stojí za to udělat zavěšení mnohem širší, protože užitečný prostor je „pohlcen“.

V úzké šatně

Trochu o tom, kde by měly být otočné dveře, pokud je šatna ve spíži malá.Má-li místnost šířku 135–145 cm, nejlepší volbou pro instalaci otočných dveří je 10 cm od levé stěny s otevřením dovnitř.Při instalaci platforem širokých 5 cm zůstane na stěně mezera 5 cmVypadá to normálně a vpravo je prostor 55 cm široký, ve kterém jsou vybaveny úložným prostorem - police /věšáky.Ale je to realizováno v místnostech o šířce nejméně 135 cm.

Se šířkou bývalé spíž od 135 do 150 cm

Pokud je šířka spížky ještě menší - asi 130-120cm široké, můžete posunout dveře blízko ke zdi nebo dokonce odstranit pásek ze strany šatny.Není to technologicky vyspělé a není příliš krásné, ale použitelnost je mnohem důležitější.

Ve velmi úzkých místnostech

Aby při takovém uspořádání neovlivňovaly věci zavírání /otevírání dveří, je u vchodu instalována oblast polic o šířce 30–40 cm.Zde můžete ukládat boty do krabic, ukládat zásuvky na spodní prádlo a drobné věci, police na svetry /mikiny atd.Dále je již možné uspořádat úložný prostor na ramínkách širokých 60 cm.

Při průměrné šířce

Při šířce šatny 150 cm ve skříni můžete uspořádat oboustranný úložný systém - vpravo avlevo od vchodu.V tomto případě jsou dveře umístěny tak, že na jedné straně je vzdálenost 55 cm od stěny (s přihlédnutím k instalaci rámu dveří a skříně se otočí 60 cm).Zde můžete umístit zónu s věšáky.

Uspořádání a umístění dveří v šatnách o šířce 150 cm

Toto uspořádání je zachováno až do šířky místnosti.175 cm. Jiné uspořádání v tomto případě prostě nefunguje.Pokud má vaše šatna ve skříni šířku 150 - 175 cm, stačí změnit šířku polic a ponechatprůchod 60 cm široký.Mimochodem, pokud jsou nájemníci velcí, můžete ponechat stejnou šířku polic a zvýšit průchod.V tomto případě bude větší osoba pohodlnější.

Pro širší skříně

Při šířce 175 cm a více mohou být ramena umístěna na obou stranách, přičemž 60 cm vlevo a vpravo dole.V tomto případě je trubka pro uložení věcí na ramínkách umístěna ve výšce 200–210 cm, nad ní je vyrobena široká police, která pojme rozměrné a zřídka používané věci (náhradní polštáře /deky, kufry, sezónní oblečení).

Ve výšce 50–60 cm jsou pod věšáky umístěny police nebo zásuvky pro uložení věcí a obuvi.Při této možnosti se dveře obvykle otevírají směrem ven.Jinak v otevřeném stavu blokují přístup k části oblečení.Pokud však šatna jde do úzké nebo temné místnosti (například chodba), dveře by se měly otevřít ven.Protože je velmi pravděpodobné, že zapomenete zavřít dveře, můžete si čelo poškodit až na konec pootevřených dveří.To je mnohem horší než nepříjemnosti.

Rozložení s třícestným umístěním skladovacích prostor

Při šířce šatníku 2 metry nebo více je již možné provádět třícestné umisťování věcí.Za tímto účelem vytvořte tři skříňky s přesahem - jedna skříňka zavře druhou.V tomto případě je oblast nalevo zkrácena, je umístěn druhý kabinet, jehož délka je o 60 cm kratší než šířka komory.A pouze oblast napravo od vstupu se odehrává z jedné stěny na druhou (viz obrázek výše).

Proč to musíte udělat?Protože pokud máte pravdu, pak se dostanete k věcem,Nacházející se v překrývající se oblasti skříní (v rozích), budete muset tlačit věci pryč, a to je pohodlnější udělat pravou rukou.V tuto chvíli vlevo odstraníte požadovaný věšák.Naopak je pro praváka nevhodné, aby tak činil.

Umístění spíž /šatní skříně a její výplně

Výplně do šatních skříní - police, roury na ramínka, zásuvky a řadu zvláštních zařízení, jako jsou ramínka na kalhoty, sukněvazby.Tato zařízení pomáhají racionálně využívat prostor, ale jsou drahá.Proto, s omezeným rozpočtem, šatna ve spíži dokonale stojí jen standardní obsah.

Různá zařízení pomáhají racionálně organizovat skladování

V blízkosti předních dveří

Pokud je vaše šatna ve skříni poblíž vchodudveře, uložené v něm, s největší pravděpodobností budou sezónní oblečení a obuv, čepice, rukavice atd.V tomto případě je vybráno.K zavěšení vnějšího oblečení bude zapotřebí dýmka.Výška tohoto oddílu je 3/4 růstu hostitelů.Pokud to prostor dovolí, můžete přidělit prostor pro uložení bundy, bundy a jiného podobného oblečení.Výška této větve je 1/2 růstu „uživatelů“.Ve spodní části je určitě vyhrazeno místo pro obuv.Zde je uložen bez krabic, takže musíte přijít s některými zařízeními (nezapomeňte na oddělení pro boty s dlouhýma nohama).

Příklady plnění s různým uspořádáním

V horní části malé šatny u vchoduvyrobte si police pro uložení klobouků.Můžete také poslat malé tašky.Stále potřebujete pár krabic pro malé věci a galanterii.Je-li k dispozici prostor, můžete pro skladování deštníků přidělit dlouhý úzký prostor.

V ložnici

Pokud se jedna ze stěn bývalé skříně otevírá do ložnice, je výplň skříně ze skříně vybrána odlišně.Z velké části to bude celý sezónní šatník - vše, co se v tuto chvíli nosí.Proto je zapotřebí více poboček.U šatů, kostýmů, sukní a kalhot jsou nutné přihrádky s věšáky.Při dostatečné výšce stropu (2,5 - 2,7 m) můžete uspořádat dva oddíly pro uložení věcí na ramínkách: jeden nad druhým.Ve spodní části můžete nainstalovat běžnou trubku, v horní části bude pohodlnější sběrač.Pantograf je trubice vybavená mechanismem, který umožňuje její spouštění a zvedání.

Komora se spouštěcí trubkou je vhodnější udělat na boční stěně, ale pouze v případě, že šířka bývalé skladovací místnosti umožňuje sběrači klesnout.Pokud ne, převeďte tuto část na zeď naproti vchodu.

Šatna ve skříni: drátěné bedny a police nebo kusy

Pro malou šatnu ve skříni, jejíž stěna se otevírá do ložnice, se vyplatí nainstalovat několik otevřených polic pod skládaný.věci - svetry, svetry, trička atd.Méně těžkopádné a pohodlnější jsou drátěné boxy nebo police.Šetří místo, kromě toho je lepší vidět, co leží v těchto zásuvkách /policích.

Určitě budou zapotřebí případy praní, ponožek a dalších drobných věcí.Jsoumůže být také drát, ale to nemá vliv na pohodlí.Možná bude pro některé lidi nepříjemné, že povlečení je vidět, i když je zásuvka zavřená.

S velkým počtem bot není vše umístěno poblíž předních dveří.Pak jsou potřeba další police na boty.Obvykle se zde však obvykle nosí boty, které se občas nosí, takže jsou uloženy v krabicích.Pro jejich umístění jsou vhodné obvyklé police o šířce 35 - 45 cm, v tomto případě budou všechny boxy v dohledu a bude vhodné je vyjmout.Chcete-li snížit náklady na projekt, můžete namísto polic posílit dvě trubky, na které budou krabice umístěny.Je to pohodlné, levné a vše je jasně vidět.