Jak zdobit verandu: styly, nábytek, záclony, osvětlení

Říká se, že divadlo začíná věšákem a na verandě se vytváří dojem domu.Proto by měl být promyšlen i design malého letního rozšíření : krásné i funkční.A design verandy v zemi není o nic méně důležitý než v soukromém domě.A můžete to udělat sami svými rukama: pokusíme se hodit nápady ve formě mnoha fotografií.

Nejprve si povíme o obecných směrech, ve kterých se verandy nejčastěji formují.Styly se mohou lišit, ale téměř všechny mají etnický směr: Provence, ruská chata, Středomoří, východní atd.Všechny naznačují přítomnost dřevařských výrobků nebo jiných přírodních materiálů - ratan, bambus.Tyto prvky jsou přítomny jak při navrhování stěn a stropů, tak i v nábytku.Pak bude všechno vypadat harmonicky.

Pokud mluvíme o barevném schématu, jedná se většinou o měkké pastelové tóny, které jsou nejblíže přírodním barvám.Proč hlavně?Protože několik jasných barevných skvrn není povoleno, ale také žádoucí.Oživí obraz, aniž by narušili celkovou harmonii.

Jak vybavit verandu: výběr stylu

Jak si vyberete styl, který nejlépe vyhovuje vaší příležitosti?V první řadě ovlivňuje umístění výběr stylu.Pokud anovzhledem k severu nebo východu by britský koloniální styl vypadal lépe.Zahrnuje jako povinný atribut houpací křeslo a proutěný ratanový nábytek.

Proutěný nábytek je atributem života na venkově.Velmi funkční a pohodlný, ale zároveň nezatěžuje nebo nepřekrývá prostor

Pokud chcete takový interiér zcela vytvořit, můžete si uspořádat krb.Na kryté verandě bude také sloužit k jeho vytápění.Může být zapálen za soumraku za chladných večerů.Při vytváření interiéru nezapomeňte na jedinou hlavní zeď v této místnosti: dekorace verandy zahrnuje její design.Zeď je často malovaná převládajícím tónem, někdy, pokud je to vhodné a zapadá do myšlenky, zdobená kamenem.

Aby nebyla slušná oblast prázdná, lze na ni zavěsit police, držáky květin, ozdobné prvky - panely, lampy.

Krb zcela obnoví koloniální styl a také vás zahřeje ve večerních hodinách

Pokud je veranda zaměřena na jih nebo východ, vbude mít hodně sluníčka.Tyto pokoje jsou dobře zařízené ve stylu „Provence“.Vyznačuje se trámy na stropě, přírodním nábytkem ve světlých barvách s některými barevnými akcenty.Záclony zachytí velmi lehký průsvitný.Z nábytku je vedle židlí stůl, v květináčích a vázách mohou být květiny.

Návrh verandy ve stylu Provence se může lišit: velmi primitivní a docela rustikální

Samotný styl je velmirozmanitý a může být „slavnostní“, primární a velmi sofistikovaný nebo venkovský.Na fotografii vpravo je tato „venkovská“ část značně přehnaná, ale z toho profituje i interiér.

Toto je také provensálský styl.A tak si můžete také navrhnout vlastní verandu

Vždy v retro módě: prvky různých stylů, úmyslná nedbalost, za kterými leží jemný výpočet a pečlivé zpracování.Nedávno vtipný loftový styl. Zdobení verandy v tomto stylu bude vyžadovat vaši fantazii a neobvyklé techniky.Například nebudete muset omítat cihlovou zeď, vyrovnávat, ale odstín, což odhalí ještě více její heterogenitu a nerovnosti.Tímto způsobem se nedostatky mění v ctnosti.Abychom se nedopustili chyby a nenaplnili ruku, cvičte na nějaké jiné části zdi, například v šatně nebo ve stodole.Když je myšlenka přesně dokončena a to, co jste udělali, je v pořádku, můžete získané dovednosti uplatnit na hlavní zdi.

Návrh verandy může zahrnovat prvky se zdůrazněným nedokonalým povrchem

Jak jste pravděpodobně pochopili, hlavním úkolem při zdobení verandy není příliš přetížit místnost.Je obvykle malý a mělo by tam být málo objektů.Proto je nábytek pečlivě vybrán: být těžkopádný, pohodlný a spolehlivý.

Pokud nejste spokojeni se všemi tradičními styly, můžete se pokusit učinit verandu moderní.Ze stejných materiálů a nábytku, ale v jiné kombinaci a uspořádání, můžete získat úplně jinýinteriér.Například, podpůrné sloupy mohou být vyrobeny, jako na obrázku níže, k uspořádání nízkého moderního nábytku.Plot je stejného stylu (jako na fotografii), možnou možností je tvrzené sklo nebo polykarbonát.

Celkovým vrcholem tohoto interiéru verandy venkovského domu je neobvyklý design sloupů a oplocení

Stejně jako , jak malovat obložení (včetně popsané techniky).kartáčování a dvoubarevná malba metodou) zde.

Téměř stejná veranda se hrála jinak: sloupy jsou oblečeny do kamene, stejná dekorace se opakuje na stěnách domu.

Jak zařídit verandu v domě v moderním stylu

Jak připojit verandu k domu zde číst.

Nábytek pro verandu

Veranda je místo odpočinku.A odpočinek zahrnuje přítomnost křesel a křesel.Pokud si vymyslíte letní terasu, není nutné kupovat nové.Takováto letní obydlí jsou dobrá v tom, že do nich můžete vložit staré židle, prostě je proměnit: překreslit je neobvyklou barvou nebo šít přikrývky.Okamžitě se transformují a dodávají místnosti pokoj.Co je v tomto řešení nejatraktivnější: je snadné změnit barvu a tím i atmosféru v místnosti.Jak změnit design starého nábytku si přečtěte zde.

Židle byly natřeny bíle a na staré židle byly našity potahy s romantickými volánky.Konstrukce je lehká, slavnostní, absolutně nepříjemná

Stejně tak lze transformovat stará křesla a pohovky.Pouze vedle nového krytu bude muset udělat hodně polštářů.Nic nechce odpočívat, jako nízká malá pohovka nebo útulné křeslo poseté polštáři.

Čím více polštářů, tím pohodlnější je zbytek.A aby příliš polštáře na polštáře nebyly příliš disonanční, můžete je přibít do rámu a zavěsit na zeď

Odděleně by mělo být řečeno o stolech a stolech.Pokud má na verandě brát jídlo, nemůžete se obejít bez stolování, byť malého stolku, stejně jako bez židlí nebo laviček v jeho blízkosti.Pokud se jedná pouze o rekreační oblast s nízkými pohovkami (jako na obrázku výše), je stůl nastaven nízko, deska stolu je na stejné úrovni jako sedadla.

Rovněž zřídili pevné pohovky, ale měla by být vhodná pouze oblast.Pamatujete si, že místnost nesmí být přetížena nábytkem.A ačkoli světlé barvy čalounění mohou situaci mírně opravit, nemělo by tam být příliš mnoho nábytku: jsou zde pohovky, pak neexistují žádné židle, možná jen jedna nebo dvě, nebo houpací křeslo.

Sedačky jsou umístěny na verandách s velkými plochami.A i tehdy jsou další předměty přítomny minimálně

Z tradičních kusů nábytku - to je vše.Lze také použít police, které jsou zavěšeny na zdi budovy.Pokud je k dispozici prázdná koncová zeď, lze ji proměnit v polici, na kterou lze umístit všechny drobnosti potřebné k relaxaci.

Kousek stěny se promění v polici

Přibližně zde najdete výrobu malého (a velkého) stolního nebo podlahového fontána.

Květiny v interiéru verandy

Při návrhu verandy v zemi můžezadejte do květináčů květiny nebo rostliny.V létě je pravděpodobně pod oknem mnoho, ale jejich přítomnost uvnitř situaci nezhorší.

Umístění květináče na samostatný stojan ve formě malého sloupu není daleko od řešení chaty, ale každý může udělat kovaný stojan nebo připojit několik květin na stojany

]

Tradiční, ale tak pěkný způsob, jak vyzdobit otevřenou letní terasu se zavěšenými květináči s kvetoucími rostlinami

O základech krajinného designu, čtěte zde.

Záclony

Záclony můžete použít pro otevřené verandy pouze v případě, že přesah střechy je velmi dlouhý - více než půl metru.Pak je letní sprchy příliš neznečistí.V uzavřených verandách taková omezení neexistují.Na níže uvedené fotografii je tkanina navíc chráněna sloupci.V případě potřeby se závěsy natáhnou přes bagetu přibitou ke stropu.Skvělý způsob, jak se od sebe odradit, pokud chcete soukromí.

Otevřená veranda je zdobena závěsy, ale jsou skryty za sloupy

K výběru barvy existují dva přístupy:

  • opakující tón barvypřízvuk, jako na fotografii výše;
  • světlo, světlo, průsvitné, které nezatěžuje interiér.

Světelné závěsy na verandě se nejsnadněji koordinují.Dokončení verandy s nimi nebude problematické.Musíte si vybrat tu správnou látku.Syntetická vlákna jsou zde vhodnější: jsou méně náchylná k odchodu a navzdory skutečnosti, že syntetická vlákna dobře procházejí vzduchem.

Tmavý povrch verandy je zdůrazněn světlem, světelnými závěsy.Recepce je prokázána, téměř vždy funguje „vynikající“.Tento design osloví ty, kteří mají rádi designové motivy: rohože na stropě, nízký nábytek ...

Rolety nebo římské závěsy jsou méně romantické, ale neméně atraktivní.Ceremoniální tkaniny jsou k ničemu a něco praktičtějšího je velmi užitečné: denní světlo se snadno reguluje, jejich vítr se téměř netřese.

Bambusové závěsy lze použít pro otevřené verandy.Nebojí se deště.Nebudou je zcela chránit před stříkáním, ale množství vody, která se dovnitř dostane, stejně jako vítr, se výrazně sníží.Bambusové závěsy lze právem nazvat „ulicí“.

Konstrukce verandy s roletami je krásná a praktická

Pro ty, kteří chtějí zcela chránit otevřené prodloužení před deštěm, existují závěsy z PVC fólie.Jsou šité jako automobilové markýzy, většinou se používají pouze průhledné fólie.Jejich šití musí být objednáno přesným měřením požadovaných rozměrů.

Ochranné závěsy vyrobené z průhledného PVC filmu.Jsou taženy jako markýza: jsou vázány na stojany pomocí speciálních zásuvek

Osvětlení verandy

Dokončení verandy je dokončeno bez osvětlení.Pro otevřené verandy použijte lampy, které patří do třídy „ulice“.Mají zvýšenou ochranu proti vodě a vyšší odolnost proti nárazu.Třída ochrany takových osvětlovacích zařízení nesmí být nižší než IP44.Je vyznačeno na štítku na zadní straně lampy nebo stojícestovní pas.Zařízení s nižší ochranou lze použít v uzavřené prosklené verandě, na volném prostranství by měla být čísla alespoň 44 (lze použít 45, 55).

Po vyjasnění technických jemností zjistíme, kde lze na verandu instalovat osvětlovací zařízení.Tradiční místo stropu.Můžete použít plochá stropní světla.To je nutné, pokud je váš strop něčím sražen a jeho výška je asi 2-2,5 metru.Ve vyšší výšce můžete již umístit závěsná svítidla, ale není jich tolik s požadovanou mírou ochrany.

Stropní světla pro ulici.Za denního světla nevypadají moc dobře, v noci - není špatné

S příchodem vestavěných stropních lamp LED se osvětlení verandů stalo mnohem snazší, zatímco je jasnější, výraznější a spotřebovává méně elektřiny.Jejich jedinou nevýhodou je relativně vysoká cena, protože je potřeba hodně malých příslušenství.

Mohou mít různé úhly rozptylu: vytvořit směrový proud světla nebo rozptýlený.Existují různé barvy, velikosti.Během dne jsou téměř neviditelné, nezdobují interiér, ale kazí jej.Ale v noci se všechno mění.

Lampy jsou skryty za ozdobným panelem.Účinek takového jednoduchého řešení je nápadný

Osvětlení otevřené verandy se často provádí na zábradlí.Zde můžete instalovat obě žárovky s konvenčními nebo úspornými žárovkami a LED.Řemeslníci mohou obvykle namontovat LED osvětlení sami do sebezábradlí.

Při osvětlování otevřené verandy je logické umístit lampy na zábradlí plotu

Často instalují lampy pro verandu na zeď domu.To je výhodné: nemusíte tahat kabeláž daleko a problémy s instalací obvykle nenastanou.Aby bylo osvětlení rovnoměrnější, lze na sloupy nebo na strop nainstalovat několik kusů stejného stylu.V oblasti, která musí být lépe osvětlena.Na níže uvedené fotografii je tabulka.Nad ním, kromě nástěnných stropních svítidel.

Svítidla vybraná ve stejném stylu jako dekorace domu ji zdobí nejen v noci

Zajímavý efekt vytvářejí lampy na sloupcích směřujících dovnitř.Vypadá to, že odstínily temnotu mimo osvětlenou oblast a vytvářely pocit osamělosti.Takové osvětlení verandy je jednoduché: umístit směrové světlomety nebo jiná podobná svítidla.

Svítidla na sloupech jsou přiměřená a krásná, je snadné je instalovat