Lepší je zasunutí balkonu

Oprava a zahřívání balkonu nevyhnutelně vyvolává spoustu otázek, a v první řadě je nutné zjistit, jak zasunout balkon dovnitř a ven.Požadavky na materiály jsou odlišné, proto je budeme posuzovat samostatně.

Jak zastrčit balkon uvnitř

Existuje mnoho možností, tradičních i nových.Požadavky na vnitřní výzdobu balkonu jsou zejména následující:

 • trvanlivost - po opravě si chci alespoň 10 let dělat starosti s tím, jak vypadá balkon;
 • praktičnost: povrch by se měl dobře umýt, neabsorbovat nečistoty;
 • přitažlivost - je docela možné vytvořit místo pro relaxaci z balkónu, spíše než ze skladu zbytečných věcí;
 • snadná instalace - to platí zejména, pokud máte v úmyslu udělat kůži sami;
 • údržba - nikdy nevíte, jak se sčítat, poškozené místo by mělo být možné vyměnit.

Existuje mnoho požadavků, ale často se k nim přidává ještě jeden - finanční.Ne každý má příležitost nebo touhu investovat slušné částky.Z hlediska všech těchto požadavků budeme analyzovat nejvícepopulární dekorační materiály.

Dřevo

V mnoha regionech jsou balkony nejčastěji obloženy dřevařskými výrobky.Obložení a euro obložení jsou nejoblíbenější, ale lze použít i jiné podobné materiály: napodobení baru, srubu, terasy nebo dokonce obyčejné hoblované desky.Rozdíl ve vzhledu a v některých případech ve způsobu upevnění: podšívka a její odrůdy (imitace dřeva a srubu) mají zámek - hrot s drážkou, díky kterému je dosaženo spojení bez mezer.

Balkon je obložen vnitřní vložkou

Dále se budeme zabývat vším podle bodů:

 • Trvanlivost.S náležitou péčí bude takové dokončení trvat desetiletí.Ochranný nátěr bude nutné obnovovat nebo aktualizovat pouze pravidelně (každé 3 až 5 let).Bez něj dřevo ztratí svou přitažlivost a může se dokonce zhroutit.
 • Praktičnost.Závisí na typu nátěru.Pokud je na povrchu antisplash film (polymer nebo lak), je péče jednoduchá.Pokud póry dřeva zůstávají otevřené, péče je problematická a nečistoty je obtížné odstranit.
 • Atraktivita.Jen málo materiálů se může hádat se dřevem v této oblasti.
 • Snadná instalace.Nemluvě o tom, že práce je obtížná, ale časově náročná.Nejprve je rám smontován - bedna, pak je k ní každá prkna přibita.
 • ​​
 • Udržitelnost.Je-li to nutné, můžete od jednoho z rohů vše rozebrat a poté sestavit.Takže i zde je vše v pořádku.

  Jedná se o opláštění z typu vyzdívky - zděného domu.Napodobuje zeď kulatiny

Opláštění balkonu s obložením euremnebo obyčejným obložením je jednou z nejpopulárnějších možností dokončování.Zejména v regionech, kde je řezivo levné.Tam, kde je dřevo luxusem, se používají jiné materiály.

Plasty

V každém obchodě je široká škála plastových panelů z PVC.Obvykle se jedná o proužky materiálu různých šířek, které spolu zapadají jako podšívka: zámek s hrotem a drážkou.Protože se tyto výrobky nazývají také plastová podšívka.Obvykle se jedná o povrch se švy (viz obrázek níže).

Na fotografii je balkon opláštěn plastovým plastovým obložením

Když se mluví o plastových panelech, míní to jejich bezproblémovou verzi.Existuje více možností.Existují povrchy lesklé (lesklé) a matné, hladké a se širokou paletou vzorů.

Velmi malá část sortimentu panelů z PVC.Jde jen o to, že se tyto barvy používají častěji pro opláštění balkonu

Nyní budeme zvažovat shodu tohoto materiálu s požadavky na vnitřní opláštění pro balkon:

 • Trvanlivost.Deklarovaná životnost plastových panelů je desítky let.Záleží na kvalitě (a ceně), ale na balkoně bude existovat bez problémů 8-10 let.
 • Praktičnost.Mytí těchto povrchů je velmi jednoduché: hadr nebo kartáč, mýdlová voda.
 • Atraktivita.Je to samozřejmě otázka vkusu, ale existuje spousta možností, takže si můžete zařídit balkon v jakémkoli stylu a barevném schématu.
 • Snadná instalace.Nastavení přesněstejné jako při práci s podšívkou: rám je smontován, k němu jsou připevněny panely.Řezají se snadno: pomocí skládačky nebo pily na kov (získá se méně otřepů).

  Vypadá to, že je balkon pokrytý bezešvými PVC panely

 • Údržba.Situace je stejná jako u obložení: můžete rozebrat počínaje jedním z rohů, vyměnit poškozený panel a poté sestavit vše.Pouze jeden bod: kolekce se často mění a pokud nemáte „opravárenskou soupravu“, může se stát, že nenajdete správnou barvu nebo se barva bude lišit.Proto ponechte nějaké zásoby.Plast je křehká věc a může se zlomit.Mimochodem, toto je jeho hlavní nedostatek, ačkoli výrobci se snaží zvýšit svou sílu díky přepážkám.Pokud ale zaklepete dobře, není obtížné prorazit nebo prosadit.

Opláštějte balkon plastovými panely - možnost z kategorie „levná a dobrá“.Toto je nejlepší volba, pokud potřebujete praktický povrch.

Laminátové materiály: MDF panely a dřevotříska

Další možností pro vnitřní výzdobu izolovaného balkonu: opláštění MDF s panely nebo laminovanéDřevotřísková deska.Jejich základem jsou dřevěná vlákna, speciálně upravená a potažená dekorativní fólií, která simuluje různé povrchy.Kromě rovného povrchu také dobře absorbují zvuk.To je efekt, který je pro plasty nepřístupný.

Nevíte, jak zevnitř zastrčit balkon, aby vypadal dobře, instalace byla jednoduchá a vše bylo levné?Panely MDF jsou vhodné protyto požadavky

Tento materiál má jednu vlastnost: nemá rád vysokou vlhkost.Proto jsou nástěnné panely MDF vhodné pouze pro vyhřívané balkony a nejlepší ze všeho, co se budou cítit na lodžiích.Totéž platí pro laminované dřevotřísky.

Nyní o tom, zda splňují požadavky na dokončovací materiály pro balkon:

 • Trvanlivost.Podle provozních požadavků (při normální vlhkosti) je životnost 20–30 let.
 • Praktičnost.Povrch je rovný a hladký, všechny stopy nečistot lze snadno odstranit.Film se používá hustý a silný, ale pokud si stanovíte cíl, může být poškozen ostrým předmětem.
 • Atraktivita.Různé povrchy, většinou napodobující dřevo - to je řada MDF obložení (jak se také nazývá).Pokud se vám líbí povrch stromu, ale nechcete se o něj starat, je to vaše volba, protože existuje velmi úspěšná imitace.
 • Snadná instalace.Systém je stále stejný: bedna, ke které je obložení připojeno.
 • Udržitelnost panelů MDF je podobná jako v případě popsaném výše: je nutná určitá rezerva.S dřevotřískovou deskou je to obtížnější - buď vyříznout a nahradit část kůže nebo změnit celý fragment.

Pokud jde o cenu, jedná se o velmi demokratickou možnost.Instalace zabere trochu času: šířka panelu je asi 20 cm, dřevotříska je obvykle prostěradla.Takže pokud nevíte, jak zacházet s balkonem levně a rychle - můžete se blíže podívat na stěnové panely MDF nebo laminovanou dřevotřísku.

Sádrokartonové desky

Tento typ povrchové úpravy se stal proposlední roky tradiční.Jeho výhody jsou známy: můžete získat dokonale rovný povrch jakékoli konfigurace.Ale tento druh povrchové úpravy používá „mokré“ procesy s omítkou a pokud je povrch natřen, bez zkušeností pravděpodobně nebudete mít poměrně hladký povrch.Pokud nepoužíváte dekorativní omítku jako povrchovou úpravu, která skryje malé nedostatky.

Další možností zakrytí balkonu je sádrokarton

Budeme se zabývat požadavky na výzdobu:

 • Trvanlivost.Samotný povrch může stát po celá desetiletí, ale barva bude muset být pravidelně aktualizována.Ale to má své vlastní plus: můžete levně změnit nudný design.U všech výše popsaných materiálů to není možné.
 • Praktičnost.Pokud je barva kvalitní, lze ji několikrát otřít vlhkým hadříkem.Můžete omývat pouze speciální omítky.
 • Atraktivita.Dokončování sádrokartonových desek - v současné době je to prakticky standard opravy na střední úrovni.Můžete vytvořit velmi zajímavý design nebo zcela neutrální povrch.Vše záleží na touze.

Toto je fotka balkonu s opláštěním ze sádrokartonu.Fragmenty přidaly určité množství dokončovacího kamene

 • Snadná instalace.Technologie je stále stejná: rám, na kterém je povrchová úprava namontována.Pouze v případě sádrokartonu je přidána poměrně velká oblast omítacích prací.Ze všech dříve popsaných je tento proces nejsložitější.
 • Údržba.V zásadě lze vše opravit, ale bude toho hodně.Je také pravděpodobné, že všechno bude muset být překresleno.V každém případě jedna zeď.Ale můžete to opravit.

Jak vidíte, existuje spousta dokončovacích materiálů.A to ani zdaleka není možné.Existují také exotické možnosti: plášť s bambusem, korkem, copánky nebo rohože.Ale pod těmito typy povrchových úprav bude muset vyrovnat povrch omítkou.S příchodem nových materiálů není tento proces příliš oblíbený: pomalý a špinavý, ale občas se bez nich neobejdete.Dokončovací prvky jsou „zasazeny“ na lepidlo na vyrovnaný a omítnutý povrch.Všechno je jednoduché, pouze bambus a korek jsou slušné, ale design je krásný a nekonvenční.

Jak zastrčit balkon z vnějšku

Vnější povrch balkonu způsobuje mírně odlišné požadavky na materiály.Stále musí být pevný a spolehlivý, odolný proti opotřebení.Chcete-li pochopit, co je lepší opláštit balkon venku, zvažte hlavní možnosti.

Vinylová obklady

Je k dispozici ve dvou verzích - tradiční ve formě dlouhých desek s upevněním hrotem /drážkou, které je doma často oříznuto, a fasáda ve formě desek s nerovnými okrajinapodobující kámen nebo zdivo.Oba materiály jsou připevněny k přepravce pomocí samořezných šroubů, ale rám je sestaven trochu jinak a přizpůsobuje se geometrii každého materiálu.

Balkón je možné obkládat obložením.Obyčejný nebo suterén (vpravo)

Kovový obklad nebo profilovaný plech

Ačkoli vinyl je mezi plasty považován za odolný, nebude se hádat s kovem.Pokud je pro vysoké balkony jak trvanlivý materiál nekritický, pak pro nižší patra je to velmi důležité.Proto jsou na dně, častěji, vnější balkony opláštěné kovovou obkladovou lištou nebo profesionálním plechem.

Čím lepší je opláštění balkonu s obkladem nebo profesionálním listem - záleží na osobní preferenci.Oba mají vysoký stupeň spolehlivosti.Obložení je vyrobeno z hliníku nebo galvanizovaného železa, na jehož přední povrch je nanesena polymerová fólie.Profilovaný list střešní krytiny, potažený polymerem nebo barvou.Doba provozu je deklarována od 15 do 25 let.

Je levné zastínit balkon zvenčí kovovým obkladem nebo profilovaným plechem

Hlavní rozdíl ve způsobu instalace.Část požadovaného tvaru je vystřižena z profilovaného plechu a připevněna k přepravce velkým kusem pomocí speciálních samořezných šroubů s malovaným kloboukem.Obložení bude také podšívka: na jedné straně je bodec, na druhé straně drážka.Podél okraje pásu je perforace pro upevňovací prvky.Samořezné šrouby jsou do něj přišroubovány (uprostřed otvoru, nedosahujíc víčka - ponechávajíc schopnost pohybu, když se teplota materiálu mění).

Jak vyzdobit dům obkladem je popsán v článku „ Jak obložit dům obkladem vlastníma rukama “ “.Pokud jste si vybrali tento materiál, budete muset zjistit vlastnosti a instalační pravidla ...

Dřevěné obklady

Domy jsou postaveny ze dřeva, tak proč nezasahovat balkon venku?Není to špatná volba, ale dřevovyžaduje péči.Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost impregnaci použitého materiálu.Vezměte antiseptika a ochranné sloučeniny pro venkovní použití.Zpracování se provádí před instalací - pak to bude problematické.Po dokončení nezapomeňte zpracovat konce odřezaných desek ve velikosti.Jinak je celá instalace stejná.

Je možné z vnějšku obálit dřevěnou šindelem, například

Nezapomeňte, že bez řádné péče se pěkné opláštění změní v neatraktivní.Fragment stromu vlevo bez péče je vidět na fotografii vpravo dole.

Jak opláštit balkon bez zasklení

Protože výzdoba neglazovaného balkonu bude ovlivněna všemi atmosférickými jevy, musíte si vybrat z materiálů pro venkovní výzdobu domu.Možné možnosti:

 • vlečka - vinyl, suterén, kov;
 • dekorativní dokončovací kámen;
 • porcelánové kameniny;
 • náplasti pro venkovní použití;
 • strom;
 • keramická mrazuvzdorná dlaždice;
 • polykarbonát.

Většina materiálů, které znáš.Otázky se mohou vyskytnout pouze u polykarbonátu.Opláštěná polykarbonátová ocel v poslední době.A v horních patrech můžete udělat nejen hledí (na obrázku vlevo).Tento materiál vypadá velmi pěkně ve spojení s kovaným balkonovým plotem.Ale na takovém balkoně by měl být řád dokonalý.

Polykarbonát ve výzdobě balkonu

Jak zaclonit strop

Na zaskleném balkonu je stropčasto opláštěné stejným materiálem jako stěny nebo plastové panely.Můžete vytvořit sádrokartonový strop.

Pokud jde o neglazovaný balkon nebo lodžii, strop je obvykle obložen vedlejším obkladem.Je levný, snadno se čistí, snadno se instaluje a zároveň dobře drží.

Několik návrhů na zdobení zasklených balkonů viz níže uvedená fotografie.

Jak plátovat bez zasklení: kombinace omítnuté malované plochy a ozdobného kamene

Možnosti zdi a stropu

Porcelánové dlaždice na podlaze