Oprava dvoupokojového bytu: designové nápady a fotografie

Dvoupokojové byty jsou pravděpodobně nejobvyklejším bydlením v naší zemi, protože po nějakou dobu představovaly přibližně 60% z celkového počtu bytů ve všech rozestavěných domech.Pokud jsou domy staré stavby, pak bude oblast přibližně stejná - od 40 do 45 čtverců pro „Chruščov“ a asi 50 pro „stalliny“.Počet obyvatel se však může velmi lišit: od jedné osoby po čtyři až pět.Potřeby a požadavky na uspořádání jsou samozřejmě odlišné.Při navrhování dvoupokojového bytu je třeba toto zohlednit.

Společné a oddělené uspořádání

Společné plánování dvoupokojového bytubyty, to je, když se můžete dostat do druhé místnosti pouze přes první.Je to vhodné pro jednu osobu: první pokoj lze použít jako obývací pokoj a druhý jako ložnici.Přesně stejné rozdělení "rolí" je preferováno páry.S touto skladbou rodiny jsou výhodné kombinované pokoje.

Možnosti rozvržení dvoupokojových domů Khrushchev různých sérií

Pokud je byt v Chruščovově domě, je kuchyně velmi malá.Pro bakaláře to obvykle neníproblém, ale pro pár je malá oblast nevhodná.Nejčastější možností opravy v tomto případě je kombinace kuchyně a první místnosti.U některých možností rozvržení je to možné.Takto získaná kombinovaná plocha je rozdělena mezi obě místnosti novým způsobem.Někdy je pouze oblast, která je získána po odstranění zdi, přidělena do kuchyně a to je dost.A dostupná plocha bývalého pokoje je rozdělena do dvou zón - jídelna a obývací pokoj.

Možnosti rozvržení dvoupokojových domů „Chruščov“ různých sérií

Rodina s dětmi s tímto uspořádáním je nevyhovující.Dětem je obvykle přidělena vzdálená místnost - chodí spát dříve.Zároveň jsou rodiče v chodbě nepříjemní.Nejen, že kombinuje obývací pokoj a ložnici, ale není pochyb o soukromí: děti se mohou kdykoli rozhodnout jít na záchod nebo do kuchyně.V tomto případě je hlavní myšlenkou opravy rozdělit místnosti přemístěním nebo instalací nových příček, jakož i pohybem dveří.

Jeden z nejmilovanějších dvoupokojových bytů - „tramvaj“ se snadno přeměňuje, přeměňuje se na bydlení se samostatným uspořádáním a spíž nebo šatnu

Často současně klesají.využitelná oblast.Ale někdy se naopak obytná plocha zvětšuje.To se děje v „Chruščovech“ s velkým počtem skříní: jsou přeměněny na obytný prostor a všechny tam uložené věci jsou distribuovány ve skříních nebo umístěny ve skříni .

S dostatečně velkou plochouz dvoupokojového bytu s průchozími pokoji se může stát třípokojový byt.Zároveň je průchozí místnost využívána jako obývací pokoj a zadní místnost je rozdělena na dvě malé ložnice.

Jak vyrobit třípokojový byt z dvoupokojového bytu

Samostatné uspořádání dvoupokojového bytu je, když se můžete dostat do pokojů z chodby.Obecně jsou takové byty výhodnější pro rodiny s dětmi: existují dva izolované pokoje.Obvykle jsou děti i rodiče spokojeni.

Často je možné, aby páry nebo jednotlivci s takovým uspořádáním kombinovali kuchyň a obývací pokoj, čímž by byl byt modernější a stylovější.

Možnost opravy dvoupokojového bytu spočívá v kombinaci obývacího pokoje s kuchyní

Existuje další populární způsob, jak zvětšit životní prostor: kombinace pokoje s lodžií nebo balkonem.V tomto případě je nutné pečlivě zahřát bývalý balkon a jeho kvalitní zasklení.Současně se odstraní okenní a dveřní rám a část zdi se použije jako obrubník nebo pult.lze ji odstranit, ale pouze část, která byla parapetem, protože nese zatížení.A tak, aby zbylý otvor nevypadal jako něco mimozemského, může být vytvořen ve formě oblouků, které zaoblují rohy.

Styly v designu dvoupokojového bytu: jeden nebo ne?

Nejlogičtější by byl design celého bytu v jednom stylu.To neznamená, že by mělo existovat jedno barevné schéma.Vůbec ne.A jeden styl neznamená monotónnost.V rámci jednoho stylu jsou velmi širokémožnosti a moře variací.

​​

Oprava bytu v moderním stylu

Například podívejte se na fotografii pro design bytu se dvěma pokoji v moderním stylu.Směrem při vytváření interiérů je použití grafických obrázků.

Vstupní hala a hala ve dvoupokojovém bytě

Protože vstupní hala je malá, veškerý nábytek je soustředěn na jednu zeď.Na protější stěně poblíž dveří je pouze úzký stojan na boty s měkkým sedadlem.Chodba je oddělena od chodby tvarovanou římsou na stropě.Grafika v designu stěn se mění, i když barvy zůstávají stejné.

Pohled na chodbu

Jak vidíte, barevné schéma v těchto místnostech je zachováno.Je to pochopitelné: mezi nimi není jasná linie, ačkoli tvar písmene „G“.

Pracoviště bylo organizováno na místě bývalé spíž

Grafické motivy, které byly přítomny při výzdobě stěn chodby, se v kuchyni zachovaly, ale barevné schéma je zcela odlišné, i když styl se nezměnil.Nevypadá to trochu nudně, je vysledována obecná myšlenka.

Motivy, které byly na stěnách v chodbě, jsou také v kuchyni, ale byly přeneseny na závěsy ve zcela jiné barvě

Kuchyně není příliš prostorná, ale bylo možné zadat kuchyňský set ve tvaru písmene "P".Vyčnívající část se používá jako čítač barů.Toto řešení vám umožňuje zvětšit pracovní plochu a také rozšiřuje funkčnost: na tomto místě si můžete dát sousto k jídlu bez nastavení stolu.

Styl zůstává stejný: moderní, ale přístup je odlišný

Rozdíl mezi kuchyní a jídelnou je zdůrazněn konstrukcí stěn, organizací stropu a osvětlení.Všichni zdůrazňují přítomnost dvou zón pro různé účely, ačkoli neexistují jasné hranice.

Béžově hnědá škála barev je v koupelně zachována, ale charakter interiéru se opět mění.Věnujte pozornost vícefázovému osvětlení a designu stropu - zajímavé konstrukční řešení vizuálně zvyšuje strop.Zajímavé a funkční výčnělky po obvodu.To komplikuje pokládku dlaždic, ale občas to zvyšuje funkčnost: není třeba zavěšovat police: vše dokonale sedí na římsech.

Koupelna v béžových tónech s hnědými akcenty

V ložnici se objevují růžové dekorace a grafické obrázky ptáků na větvích.Styl je stále stejný, ale nikdo nebude říkat, že byt vypadá monotónně.

Ložnice - grafika je k dispozici, ale ve zcela odlišném výkladu

Návrh dětského pokoje pro dívku obecně není z obecného barevného schématu, ale zároveň máspolečné funkce.

Dětský pokoj

Jak vidíte, jednota stylu neznamená stejný design.Všechny pokoje v dvoupokojovém bytě mají svůj vlastní dotek, ale něco z obecného nápadu je přítomno.Zde jste, když vyvíjíte svůj projekt, musíte nejprve určit styl, ve kterém vidíte svůj domov.Pak najděte nápad nebo některé prvky, které spojí všechny interiéry do jednohocelek.

Romantický dvoupokojový byt

Toto je fotka malého zrekonstruovaného 2pokojového bytu.Jeden člověk v něm žije, takže bylo rozhodnuto zničit většinu zdí.Vstupní hala v bytě je velmi malá: doslova skříň na jedné straně a malý podstavec se zrcadlem na straně druhé.Stěny jsou téměř bílé, jasné osvětlení.

Dekorace malé vstupní haly

Vstup do kuchyně ihned ze vstupní haly.Aby zařízení nevyčnívalo příliš na pozadí světlých stěn, je také celé bílé, stejně jako stolní a židle.Tmavé dveře kabinetu se opakují v temné desce stolu.

Kuchyně je také vyzdobena v romantickém stylu - kuchyňská zástěra s fotografickými výtisky naznačuje turistické preference majitele

Design se ukázal být lehký a vzdušný.V malé místnosti není pocit „tlaku“.

Pohled do interiéru kuchyně z jiného úhlu

V tomto interiéru se hrají nestandardní formy: půlkruhový nábytek a příčky.Takže v obývacím pokoji dominuje velká pohovka ve tvaru oblouku, vedle ní je oválný stůl, na víceúrovňovém stropu jsou také hladké linie.

Obývací pokoj.Uprostřed interiéru je velká půlkruhová pohovka.Zabírá centrum kompozice

Nepostradatelný atribut moderního interiéru - televize - je umístěn ve středu kompozice naproti pohovce.

Televizní přijímač v moderním snímku

Výjimečnost tohoto interiéru spočívá v tom, že ložnice je prakticky jedinácelý s obývacím pokojem.Je oddělena pouze půlkruhovým oddílem sloupců.Můžete vidět postel, která je částečně vidět z pohovky v obývacím pokoji.

Ložnice v tomto dvoupokojovém bytě není téměř izolovaná - od obývacího pokoje je oddělena pouze půlkruhovou přepážkou

Koupelna je krásně zdobená.Jemná kombinace barev, hladké vodovodní potrubí, dostatečné, ale ne ostré osvětlení.To vše vytváří krásný interiér.

Design koupelny v růžové a bílé

Design tohoto bytu rozhodně není holý nebo nudný.Všechny pokoje jsou zařízeny v různých stylech.Spojuje je dominantní bílá barva a hladké zaoblené linie v interiéru.

Návrh dvoupokojového bytu v typickém domě P-44

Tato řada domů byla ve výstavbě již několik desetiletí.Budou je budovat i nyní a existuje několik úprav.Obecný princip výstavby však zůstává standardní: všechny byty se samostatným uspořádáním.Od dřívějších budov se vyznačují velkou velikostí všech pokojů, včetně kuchyně.

Obecný popis bytu

Původní pan dvoupokojový byt v domě řady P-44

Toto 2Byt má celkovou plochu 55 metrů čtverečních.m. Nevýhody zahrnují kombinovanou koupelnu a špatně umístěné dveře do menší místnosti: jsou umístěny přímo naproti vchodu, což způsobuje nepříjemnosti.

Plán přestavby dvoupokojového bytu - odstranění zbytečnéhooddíly

V tomto případě je byt určen pro rodiny s dětmi.Majitelé se rozhodli, že budou se společnou koupelnou pohodlnější.Bylo také rozhodnuto odstranit oddíl, který odděluje školku od chodby a umístit na její místo prostornou skříň.Tím byl ušetřen malý prostor, ale funkčnost nebyla ovlivněna.

Nábytkový plán

Část prostoru napravo od dveří do ložnice, která bude také sloužit jako obývací pokoj, je také obsazena velkým šatníkem.

Fotografie interiérů

Na chodbě o něco méně než 6 metrů čtverečních.m. je nainstalována skříň.Na druhou zeď je přibitý věšák a pod ním je stojan.Nad věšákem je elektrický panel bytu, takže nepřitahuje pozornost, tělo je malované stejnou barvou jako nábytkové prvky.Jeho horní povrch lze použít k ukládání malých věcí.

Fotografie z interiéru chodby

Obývací pokoj a v kombinaci ložnice rodičů jsou vyzdobeny ve stejné barvě - šedé s tyrkysovou výzdobou.To není náhodné: tato technika vám umožňuje neomezovat prostor navzdory přítomnosti oddílů.

Fotografie

Na opačném konci místnosti bylo uspořádáno pracoviště.Je oddělena regálovým regálem malé výšky, díky kterému není prostor fragmentován, ale je zcela zřejmé územní plánování.

Další pohled na obývací pokoj v ložnici

Napravo od dveří je pod stropem velká skříňka.Částečně má otevřené police, částečně -uzavřeno.Na tomto místě si můžete vytvořit úzkou šatnu nebo vestavěnou skříň.Skříň bude mít omezenou funkčnost - její šířka, s tímto uspořádáním, je pouze 80 cm, což nestačí, ale je možné ji opravdu vybavit.Mezitím bylo rozhodnuto dodat skříňový nábytek - ušetřit peníze.

Mateřská školka nemá příliš velkou plochu, proto bylo rozhodnuto použít okenní parapet jako stůl.Pro kompaktnější umístění je k dispozici palanda.Níže jsou zásuvky, které lze použít k ukládání hraček a ložního prádla.

Konstrukce školky je stručná a funkční

Kuchyňská jídelna má relativně malou plochu - něco málo přes 9 metrů čtverečních.m. Pro vizuální vzhled prostor jsou stěny natřeny bíle.Je vybrán nábytek stejné barvy.Světlé místo na bílém pozadí vyniká kuchyňským zástěrem - zeleným.Stejné zelené potahy měkkých židlí.

ve dvoupokojovém bytě

Vezměte prosím na vědomí, že jsou závěsy v kuchyni válcovány.Promyšlený tah.Za prvé, okna v tomto rozvržení jsou nelineární, ale pod úhlem.S tímto uspořádáním je také vhodné použít římské.Mohou existovat klasické, ale ne v této možnosti designu: nesedí stylu.Ale vzhledem k tomu, že závěsy jsou kompaktní, bylo možné použít okenní parapet a dát mu zajímavý tvar.

Navzdory skutečnosti, že přepážka v koupelně byla odstraněna, zůstává malá.Musíme hledat místo pro pračku, stejně jako v jiných místnostech, kam nemá místo.

Pohled na koupelnu shora - uspořádání objektů je viditelné.

Pod umyvadlem bylo nalezeno místo pro pračku.Je speciálně vybrán s rozsáhlou platformou.Stroj je umístěn pod ním a platforma jej chrání před vodou.

Fotografie designu kombinované koupelny

Aby se zamezilo tak malému prostoru, byly dlaždice položeny na stěny bílé lesklé.Vrcholem tohoto interiéru je panel dlaždic v modré barvě, jedna z barev, která je přítomna v designu ostatních místností.

Jak vidíte, tento design dvoupokojového bytu je vyroben ve stejném stylu.V každé místnosti lze vysledovat určitou stylistickou orientaci, i když jsou odlišné co do barvy a vytvořené nálady a pocitu.