Stavíme zděný altán z buty nebo stavebních bloků

Zařídit místo pro grilování v blízkosti domu nebo v zemi.Téměř všichni majitelé domů o tom přemýšlejí.Otázkou je, jak to udělat.Pokud máte rádi kapitálové budovy - je vaší volbou cihlový nebo kamenný altán.Jsou postaveny na stejném projektu, celý rozdíl ve způsobu zdiva.Podle stejných pravidel jsou trny také postaveny z pěnových bloků nebo jiných stavebních bloků.Jsou levnější, ale při konstrukci takových materiálů bude nutné dokončit dovnitř a ven.Nejčastěji je altán postaven z cihel: dnes je v široké škále s různými texturami a barvami, má dobré technické vlastnosti a nevyžaduje další údržbu.

Hlavní prvky altánů z cihel nebo kamene

Při plánování takové stavby byste měli pochopit, že budete muset vytvořit pevný základ.Nejedná se o dřevěné altány, ani kovové, které mohou stát na cihlách nebo dokonce na zemi.Pokud je altán otevřený - pouze sloupy, na kterých je instalována střecha, bude dostatek základů pro sloupy (sloupové nebo hromada, ale také páska).Je-li zábradlí vyrobeno z kamene (alespoň část výšky), bude již zapotřebí pásový základ, navíc vyztužený (hloubka je 20-30 cm pod úrodnou vrstvou, šířka je asi 20 cm, dva závity výztuže 12-14 mm)Pokud se přidá jedna nebo dvě stěny, budete muset vyrobit monolitickou vyztuženou desku o tloušťce nejméně 150 mm, ale musíte ji zvážit - záleží na půdě.V podstatě o tom, jak náchylné je k zvedání.A teprve poténadace bude připravena, začne se stavba samotného cihlového (kamenného) altánku.

Pokud bude altán s grilem nebo grilem, je pro něj nezbytný samostatný základ.Je neslučitelný se základem budovy (neměl by mít kontaktní místa).Monolitická vyztužená deska je vyrobena pod cihlovou páječkou a nic jiného: i malá vyžaduje asi 800 cihel, a pokud je hranatá, účet jde na tisíce.

Co je

Stavební materiál je vybrán na základě vzhledu zbývajících budov na místě.Totéž určuje výběr střešního materiálu.A tvar a struktura může být cokoli.

Nejčastěji jsou altány z kamene a cihel v pravoúhlém tvaru: jsou obvykle umístěny na hranici pozemku, takže jsou umístěny podél něj.Velmi dobře se v rohu stávají čtvercové nebo obdélníkové vzory.Pro větší atmosféru jsou obě strany, které budou směřovat do sousedních oblastí, pevné.

Kamenný altán - dvě strany otevřené, dva - uzavřené

Čisté kamenné dříky a dokonce i uzavřené oblouky jsou vzácné.Toto je letní kuchyně, ne altán.V případě potřeby je hmyzí oplocení vyrobeno z moskytiér, pro pohodlnější prostředí mohou zavěsit průsvitné záclony, které budou uzavřeny před hmyzem a před zvědavýma očima.Pro zimní dovolenou je někdy instalováno zasklení.Ukazuje se, že již je samostatná kuchyň, pokud je v altánu gril nebo gril.Zasklení se provádí jako obvykle: dřevěné rámy nebo dvojitá okna, méně častopolykarbonát, ale je také docela vhodný, má také menší tepelnou vodivost ve srovnání s jednoduchým zasklením.

Často kombinované se dřevem.Cihla i kámen s nimi vypadají dobře.Také vyrábějí kovové zábradlí prolamované, kombinace s polykarbonátem je méně běžná.

Cihlový altán s grilem (barbecue)
Vzácná kombinace - s polykarbonátovou střechou
Léto otevřenétrn: silné pilíře ze dřeva jsou instalovány na kamenných sloupech
Tento trn je vyroben pouze z kamene
)
Kombinace cihel a kovového plotu prolamované
Zkrácené sloupce

Jak si můžete sami přečíst dřevěný altán.

Jak jej postavit vlastními rukama

Popisujeme algoritmus krok za krokem pro stavbu altánu z cihel nebo kamene:

  1. Připravuje se místo.Úrodná vrstva se odstraní, jáma se vyrovná.
  2. Na nadaci probíhají práce.Typ nadace může být jakýkoli, takže neexistuje způsob, jak podrobně popsat.
  3. Hydroizolace se pokládá na hotový základ.Dříve použitý střešní materiál ve dvou vrstvách.Nyní je, ale je lepší vzít něco z moderních materiálů: moderní střešní materiál se jednoduše rozpadne za tři až čtyři roky.Můžete použít bitumenový tmel(namazat dvakrát).Tím se odřízne většina vlhkosti, kterou beton vytáhne z půdy.

   Nejprve jsou sloupy vytlačeny a pokryty střechou

  4. Sloupy jsou vyrobeny z cihel nebo kamene.Mohou být vyhnáni pouze v určité vzdálenosti od podlahy a mohou se protahovat k samotnému systému krokví.V 95% případů je k těmto sloupům připojeno dřevo: pokračování sloupců nebo vázání pod krokvím.A pokud můžete také položit hydroizolaci na horní část sloupce, pak to nemůžete udělat na krátkých tyčích.Nemá smysl je postavit do sloupu: cihla je velmi hygroskopický materiál.Během deště bude čerpat vlhkost, ne-li z půdy, ze vzduchu.Strom z něj namočí, což v zimě povede k tomu, že se dřevo jednoduše zlomí.Aby tomu zabránili, připevňují roh ke sloupu, který by z něj měl vyčnívat.Na konci tyče nebo klády provedou řez příslušného tvaru a položí stojan na roh.Místo rohu mohou být tři čepy, můžete také přijít s nějakým kovovým držákem, jen s jedním, který nezkazí vzhled.
  5. Poté, co se sloupy uvedou do požadované výšky, provede se horní pás dřeva.
  6. Systém krokví se montuje.Krokve jsou připojeny k tyči horního postroje.
  7. Na krokve se napěchuje lišta.Aby nedošlo ke lemování stropu, je provedeno nepřetržitě bez ohledu na typ střešní krytiny.Otevřené nosníky lemované hranatou deskou nebo šindelem jsou dokonce ozdobou.

   Paprsek a opláštění uvnitř altánu vypadajíkrásný

  8. Na bednu je namontována střešní krytina.
  9. Pokud je altán určen pro grilování nebo grilování a má být postaven zděný, je postaven v této fázi.

   Tento pánev vzal více než jeden a půl tisíce cihel

  10. Pokud to projekt stanoví, staví se zdi a zábradlí se staví.

   V tomto projektu byly stěny vyrobeny z pěnového betonu: je lehký a na jedné straně nevytváří velké přetížení, pak byl potažen roztrženým kamenem

  11. Podlaha je položena.
  12. Instalované okapy.

   To se ukázalo v důsledku veškerého úsilí: kapitál se ukázal být altánem

Paul může být hned připraven na připraveném základu.Závisí na tom, jaký materiál.Pokud je na talíř položena dlaždice nebo divoký kámen, můžete ji položit hned po vytlačení sloupů a stěn.Pokud se jedná o dřevěnou podlahu, je lepší ji pokládat jako poslední, aby nedošlo ke skvrnám.A ještě jedna věc: pod střechou je již nějak chráněna před deštěm.

Další vysvětlení o dřevu: ihned poté, co jej přinesete a jdete s bruskou (pokud je to nutné), musí být ošetřeno antiseptikem.Pouze v tomto případě během stavebních prací neztmavne.Výjimkou je konzervované dřevo.Je zpracováván v továrně s podobným složením ve zvláštních komorách.

Musí existovat jakýkoli tvar trnu z cihel, cihel a sloupů.A musí být schopni se šířit.Jak na to -sledovat ve videu.

Co jiného může být potřeba, je, jak dát pánev.Jednoduše, bez oblouků a dalších složitých detailů, můžete snadno sčítat, aniž byste museli mít rozsáhlé zkušenosti s prací s cihlami.Příklad je ve videu.

Myšlenky altánů ve fotogalerii

Zatímco se vyvíjí zděný altán, je zapotřebí nápad, který bude sloužit jako základ projektu.Níže jsou shromážděny zajímavé možnosti našeho názoru.

Mezi sloupy jsou upevněny ozdobné kovové mříže, střecha je zvýšena nad sloupy, takže celkový vzhled budovyzapalovač
Zajímavý design bočních stěn: nelineární design kombinovaný s dřevěnými mřížkami.S největší pravděpodobností jsou boční stěny tohoto trnu vyrobeny z pěnových bloků: snáze se s nimi manipuluje
Výkonné sloupy, mezi nimiž je zábradlí položeno na půl cihly.V případě potřeby lze tento letní altán snadno přeměnit na zimní: položte okna s dvojitým zasklením nebo dřevěné rámy
Šestihranný altán na kamenných sloupech
]
Orientální motivy v designu.Neobvyklý tvar sloupů je
Keramický cihlový altán je rozdělen do dvou zón: kuchyně je samostatná, jídelna je samostatná ...
Obdélníkový altán s grilem pod jednou střechou
Totopergola, ale opět zajímavého tvaru sloupku, lze zaznamenat
Správné osvětlení altánu zdůrazňuje jeho atraktivitu
Projekt s grilem „připevněným“ ke straně.Takové uspořádání jen zřídka vidíte