Vnitřní dekorace balkonů a lodžií: design na míru

I když máte pevnou plochu v domě nebo bytě, nemůžete ignorovat balkon a lodžie nebude fungovat: v této malé oblasti je příliš dobré relaxovat.V zimě si můžete užívat paprsky slunce av létě - vánek a chlad.Proto je dokončení designu uvnitř, vývoj designu, důležitým úkolem.Místo by mělo být útulné a pohodlné, ale také funkční. Kombinace různých požadavků na velmi malém území není snadné.Existuje několik klíčových bodů, které vám pomohou zvládnout tyto úkoly sami.Budou diskutovány dále.

Balkony a lodžie jsou samozřejmě konstrukčně odlišné.To se odráží ve vlastnostech izolace a při instalaci zasklení, ale design a dekorace jsou totožné, stejně jako možné využití dostupného prostoru.Článek se proto zaměří na návrhy obou typů.

Loggia s panoramatickým zasklením - nic vám nebrání užívat si scenérie

Druhy zasklení

Rozpracování designu balkonu nebo lodžie předcházet opravy.Ahlavní opravou těchto konstrukcí je zasklení a, pokud se tak rozhodne, izolace.Zasklení balkonů a lodžií je obvykle rozděleno do dvou skupin: studená a teplá.Chlad chrání před pronikáním prachu a srážkami, může výrazně zpomalit vítr, ale nemůže výrazně ovlivnit teplotu.Teplé zasklení dodává zvukové izolaci a zvýšení teploty k celé stanovené sadě vlastností.

Náklady na zasklení jsou mnohem vyšší, ale funkce, které může místnost po této modernizaci plnit, jsou mnohem širší.Jak mohu použít studený balkon?Chcete-li uložit nějaké věci, a dokonce iv létě - sedět, relaxovat, v zimě můžete - jen vyskočit na pár minut.Na izolovaném balkonu nebo lodžii jsou uspořádány pracovní místnosti a ložnice. Někdo tam převádí jídelní kout z malé kuchyně.Rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale orientace v tématu byla snazší, stručně vyjmenujte hlavní metody zasklení, jejich výhody a nevýhody.

Zasklení za studena

Každá z metod v této kategorii bude mnohem levnější než teplá, ale úroveň pohodlí a funkčnost místnosti zůstává poměrně nízká.Metody jsou následující:

  • Jednotlivé dřevěné houpačky.Nejlevnější způsob, ale také nejkratší doba, vyžadující metodu konstantní péče.Dřevo je v obtížných podmínkách: jeho hranolky, voda zaschne, mráz ničí.Z tohoto důvodu se barva nebo lak neustále loupe.Musíme obálku znovu a znovu aktualizovat.

    Single Swingdřevěné rámy - nejlevnější druh zasklení

  • Kovové zasklení.Lidé také nazývali "tramvajová okna" kvůli charakteristickému vzhledu.Rám je vyroben z oceli, do které se sklo vkládá pomocí těsnicí gumy.Tato možnost je odolnější, ale má velmi vysokou tepelnou vodivost.V létě je na takovém balkoně nebo lodžii horké, v zimě je zima.

    Modernější verze kovového zasklení slaniny

  • Jediný hliníkový profil.Má nejdelší životnost, ale také nejvyšší cenu z výše uvedeného.Na rozdíl od jiných typů jsou posuvná okna často vyráběna spíše než sklopná okna: jsou levnější a také pomáhají šetřit místo.Nevýhodou hliníkových posuvných rámů je netěsnost, ale zasklení je nekritické.

    Hliníkový profil je potažen polymerem jakékoli barvy

Nej estetičtějším jsou dobře vytvořené dřevěné rámy a hliníkové zasklení.Dodnes se používají, ale kov je stále méně vidět.Tramvajová okna jsou přítomna pouze ve starých budovách: provozní životnost je stále slušná, ale existuje jen velmi málo „čerstvě nastavených“: pohled je příliš specifický a teploty jsou mírně nepříjemné.

Teplé zasklení

Až donedávna existovaly dvě možnosti: profilové rámy z PVC nebo dvojité dřevěné.Dvojité dřevěné mají stejnou nevýhodu jako jediné: vyžadují dobrou a pravidelnou péči: malování.PVC profily v tomto smyslu jsou hodněpraktičtější: je třeba je pravidelně čistit pouze od prachu a nečistot.Druhým problémem je přizpůsobení kování plastových oken, které umožňuje jejich přesun do letní a zimní polohy, trvá pouze několik minut a slouží hlavně ke zvýšení pohodlí a prodloužení životnosti bez údržby.

Použití profilů PVC je nejoblíbenějším typem zasklení za tepla

Mínus zasklení plastovými profily je jejich významná hmotnost.Proto jsou instalovány na základně s vysokou únosností: cihla, beton, svařované z profilovaných trubek.V některých případech je nevýhodou šířka profilu: omezuje množství světla vstupujícího do místnosti.Ale vysoká těsnost a vynikající tepelně izolační vlastnosti, s dobrou izolací podlahy a stropu na balkóně a lodžii, vám umožňují udržovat stabilní teplotu uvnitř.A to umožňuje více využívat prostor: balkony a lodžie jsou kombinovány s prostorem nebo uspořádány kanceláře, letní zahrádka v nich.

Panoramatické zasklení může být teplé: energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením mohou udržovat teplotu bez velkého úsilí

Třetí typ zasklení balkonů a lodžií je panoramatický.Jedná se o okna s dvojitým zasklením vytvořená speciální technologií, k jejichž upevnění se používá minimum materiálu.Existuje možnost obecně bezrámového zasklení: okna s dvojitým zasklením jsou vzájemně spojena.Možnost, zajímavá, ale drahá a v designu ne nejvícejednoduché.

Jak vyzdobit balkon nebo lodžii

K dokončení zasklených a zateplených balkonů můžete použít stejné materiály jako k dekoraci, ale nejoblíbenější metodou je balkónová šindel.Může být dřevěný nebo plastový.Dokončení vnitřku balkonu dřevěnou šindelem vytváří příjemnější atmosféru a plast se snadněji udržuje a nemusí se pravidelně malovat.Poté, co se rozhodnete, která z vlastností je pro vás důležitější, můžete vybrat příslušnou možnost.

Obklady a plastové panely - jedna technologie pro dokončování balkonu uvnitř, materiály - různé

Zde si přečtěte více o tom, jak natřít obložení na balkónu.

Druhým nejoblíbenějším materiálem je dekorativní kámen nebo cihlové dlaždice pod cihlou.Dokončování balkonů uvnitř s těmito materiály je možné za studeného i teplého zasklení i vůbec.Materiál je odolný, snadno se udržuje, odolný proti mrazu a nezničený ultrafialovým zářením.Takže dobrá volba.

Cihlové cihly vypadají na balkóně ozdobně, zejména pokud jsou dovedně porazeny v designu

Loděnice uvnitř sádrokartony jsou oblíbené pro teplé zasklení.Je to zvláště důležité v kombinaci s místnostmi, ale na lodžii to vypadá skvěle.Pouze jeden bod: jen v případě, použijte GCR odolný vůči vlhkosti: v případě kondenzace.

Dokončení lodžie uvnitř sádrokartonem

Dekorativní omítky mají pozoruhodné vlastnosti.Jsou vynikajícíVypadají, jsou snadno udržovatelné, mnohé lze prát kartáčem pomocí detergentů, mají dlouhou životnost, existují pigmenty, které nepoškozují sluneční světlo.Nevýhodou tohoto typu materiálu je vysoká cena.Ale je to krásné a funkční.

Jedna z možností dekorativní omítky.Dokončování balkonu uvnitř takovým materiálem je krásné a trvanlivé

Moderní trendy v designu místností jsou směsí různých dokončovacích materiálů.Při vytváření lodžií nebo balkonů můžete také experimentovat.Nejčastěji kombinují kámen a dlaždice.Obvykle se používají ve spojení s jinými materiály.Všechny „duety“ vypadají dobře a dokonce i nečekané kombinace oživují interiér.

Kombinace materiálů při výzdobě balkonů a lodžií

Existuje celá řada možností kombinované výzdoby, fotografie nejzajímavějších jsou připojeny na konci článku.

Pohlaví: co je lepší dělat

Volba materiálu pro dokončení podlahy na balkóně a lodžii závisí na zasklení nebo jeho nepřítomnosti.Pokud balkon není zasklen, je asi nejlepším materiálem beton nebo samonivelační podlahy.Další možností jsou keramické dlaždice nebo lepší - přírodní kámen nebo porcelánové kameniny na lepidle odolném proti mrazu.

Samonivelační podlahy - vypadají skvěle a snadno se čistí

Při zasklení za studena je volba téměř stejná, protože všechny tyto materiály vydrží při dodržení technologie teplotní extrémy.Jako dočasnou možnost můžete také zvážit pokládku linolea.Ale netrvá dlouho: ultrafialové a mrazové jsou daleko od podmínek, za nichž se bude cítit dobře.

Dlaždice jsou tradičním materiálem pro obtížné provozní podmínky

Nejčastěji vyrábějí dřevěnou podlahu na izolovaném balkonu nebo lodžii: je vhodné položit izolaci mezi poleny a kromě toho,dřevo je příjemné pod nohama a má dobré tepelné izolační vlastnosti.To znamená, že snižuje náklady na vytápění.

Podlaha na polích na balkóně je pohodlná: můžete dát izolaci

Další verze podlahy na poleno: položit na ně překližku nebo OSB a na tomto základě jakékolipodlahové krytiny, včetně laminátové a dokonce i parketové desky.Pokud chcete dlaždici použít, bylo by velmi hezké vyrobit pod ní teplou podlahu, jinak by se cítila jako zima i na vrcholu dobré vrstvy izolace.

Návrh balkonu a lodžie: nápady a fotografie

Nejprve se jedná o návrh balkonu, který se používá k zamýšlenému účelu: pro příjemný pobyt téměř na čerstvém vzduchu.K tomu je vhodný i otevřený balkon.Výzdoba balkonu uvnitř není příliš komplikovaná nebo drahá, ale nápad je skvělý.Strop, podlaha a nízké dlouhé krabice po celém obvodu jsou vyrobeny z obložení.Malované s největší pravděpodobností pigmentovým olejem.Několik polštářů nebo měkkých rohoží promění toto místo v skvělý koutek pro relaxaci.

Čtěte zde.

Návrh otevřeného balkonu

Se zaskleným balkonem nebo lodžií je vše snazší: co považujete za nezbytné, poté nainstalujte.Je důležité zvolit správný tvar a velikost, aby bylo možné plochu co nejlépe využít.Nejčastěji je instalován malý stůl a jedna nebo dvě židle, malé židle.Taková sada se snadno vejde i na lodžii nebo balkon s rozlohou 3 metry, takže stůl nezasahuje, lze jej složit.

Návrh malého balkonu

Designový styl může provádět kdokoli, je však žádoucí, aby to bylo stejným způsobem jako se stylem celého domu.Obecná myšlenka by měla být vysledována v designu všech místností.To je logické a vypadá to organičtěji.

Koutek do obývacího pokoje může být navržen v jakémkoli stylu

Pokud je byt malý a není na co jednoduše položit věci, na balkon nebo lodžii jsou instalovány skříně nebo police.Mohou být umístěny tak, že stále existuje prostor pro židli nebo alespoň pro skládací židli.

Skladovací systémy na balkoně

Na velkém lodžii nebo izolovaném balkonu dokonce vyrábějí vestavěné skříně.Jen málo lidí však může stisknout něco víc než nástěnnou skříňku, která je na konci.Jediná rada: pokud máte v úmyslu použít police pro skladování, ale ne pro dekoraci, udělejte je všechny uzavřené: jen málo lidí může udržovat ideální uspořádání v úložných systémech.

Kuchyně na lodžii: nápady na výzdobu a výzdobu

Nedělají to oblast kuchyně na lodžii: ani údržba, ani hasiči nedovolí.Vyjměte jídelní kout na teplý balkon.Je to možné.

Vyrobte si na balkon neboLodžie má jednoduchý jídelní kout - široký okenní parapet pod zasklívacími rámy, vysoké židle, vhodné osvětlení

Při kombinaci těchto dvou oblastí lze parapet odstranit, ale je zakázáno se dotýkat zdi.Pokud neobjednáte projekt a nezpevníte zbývající části: stále se nepodaří úplně zbořit, jinak se dům může zhroutit.Chcete-li, aby existující otvor vypadal jako dekorace, můžete jej obtočit, vytvořit poloklenutí nebo vybrat jiný typ dekorace (jak to dělá, přečtěte si zde).

Myšlenka je stejná, dokončení vnitřního balkonu je jiné.

S tímto přístupem by dokončení vnitřního balkonu mělo být podobné designu kuchyně.Cihlový povrch v kombinaci s hladkou sádrokartonovou deskou vypadá dobře.

Kancelář

Pro produktivní práci často potřebujete soukromí, ale není snadné najít odlehlý roh ve vašem bytě.Na teplém balkoně nebo lodžii můžete uspořádat pracoviště.protože vše, co potřebujete, je malý stůl a pohodlná židle nebo židle.

Pracovištěm na lodžii je malá kancelář pro práci

Aby se vytvořila atmosféra, která nejvíce pracuje, měl by interiér lodžie mít zvukotěsné vlastnosti.Tato dřevěná, korková nebo vinylová tapeta je netkaná.

Regály na místě bývalého okna - nechme to místo jít

Ložnice na balkóně

Někdy v malých bytechnejen kancelář nemá kam zorganizovat - i se samostatným lůžkem mohou být problémy.Pokudmáte balkon, i když má velikost 3 čtverce, lze jej proměnit v malou ložnici.A pokud je tato oblast 6 čtverců nebo více, můžete si na druhou stranu také uspořádat pracovní prostor.

Ložnice na balkóně není mýtus.Každý má svůj vlastní přístup, ale lze to udělat

I na velmi malém balkoně si můžete udělat „lhavé“ místo.

Hlavní věcí je touha, vždy existuje řešení

Příkladem zeleného uspořádání je zahrada

Pokud žádnáz výše uvedených metod zdobení vašeho balkonu, který se nazývá „neohřívá“, možná se vám bude líbit myšlenka proměnit ho v zahradu.No, nenechte se na zahradě, ale ve školce.Taková možnost uspořádání může být realizována na otevřeném balkoně, ale pak je nutné zasadit letničky, které rychle dávají zelení.

Letní zahrada na otevřené lodžii

Na léto můžete vytáhnout hrnkové květiny.Existuje ještě více možností.Pokud není dostatek místa, můžete na jedné ze stěn vytvořit speciální police nebo výklenek.

Zelená zeď na balkóně nebo na lodžii na květiny

Mimochodem, dobrý nápad na fotografii nahoře: položte na dlážděnou podlahu dřevěný štít a udělejte pro něj místo.odpočinek.Pohodlné a nekomplikované.

Stejné nápady lze realizovat na zasklené a izolované struktuře, ale výběr rostlin je širší - stále budete udržovat teplotu, protože se mohou pokusit růst i tropické rostliny.

Možnosti balkonového designu a dekorace interiéru: fotografické nápady

Někdy je nápad nudný, nějaký obrázek, kterýpomůže formulovat konečné rozhodnutí pro ty myšlenky, které ještě nenašli konkrétní výraz.Tato kapitola obsahuje fotografie, které vypadaly zajímavě.Možná vám některé z nich pomohou rozvinout váš návrh projektu a možnost dovršení balkonu uvnitř. )