Vyrábíme baldachýn (průzor) nad verandou soukromého domu

Aby nedošlo k namočení v dešti a nezmrznutí na slunci při otevírání předních dveří, potřebujete určitou ochranu.Obvykle dělají hledí nad verandou nebo těsně nad dveřmi.V některých případech může vrchlík pokrýt i schody a dokonce i stopu nebo její část.Jak vyrobit podobný design, z jakých materiálů budeme mluvit dále.

Druh a druhy

Pokud mluvíme o struktuře jako celku, vrchlík nebo hledí nad verandou se skládají z rámu a střešního materiálu (opláštění).Mohou také existovat podpůrné nohy, které podepírají vnější okraj vrchlíku.Jsou volitelným prvkem.Jsou zapotřebí, pokud není jisté, že struktura bez dalších podpor bude schopna zadržet srážky.

Chránič nad vchodem: obecné uspořádání

Srážky znamenají hlavně sníh.V oblastech se spoustou sněhu můžete buď strmý sklon průzoru - takže sníh rychle padá, nebo nainstalovat další podpěry.Jeden může dělat obojí, jak obvykle - rozpětí spolehlivosti /síly uklidňuje a vzbuzuje důvěru.

Materiály rámu a vzpěr

Rám a podpěra hledí nad předními dveřmi jsou vyrobeny z:

 • kovu:
  • oceliroh;
  • kovové pásy;
  • kulatá trubka;
  • profilovaná trubka;
 • dřevo - dřevo.

  Válcovaný kov různých druhů a dřeva jsou dva materiály, které se používají při stavbě hledí nad verandou

Nejoblíbenějším materiálem pro nedávnou výroburám vrchlíku nad verandou - profilovaná trubka.Při stejných rozměrech a tloušťce stěny s kruhovou trubkou (pokud porovnáme úhlopříčku a průměr) má profil větší tuhost.Navíc má řadu profilů - čtverec a obdélník s různými stranami, může se ohýbat do oblouků, je snazší svařovat a připevňovat ke stěnám, dokonale se kombinuje s tradičními nebo za studena kovacími prvky, jeho trvanlivost je stejná jako u ostatních výrobků z oceli.Obecně je to dnes profilovaná trubka.

Co je baldachýn kabiny nad verandou vyroben z

Pokud mluvíme o materiálech pro opláštění kabiny nad verandou - zde je výběr velmi široký.Baldachýn nad vchodem do domu je velmi často vyroben ze stejného materiálu jako střecha.A to je správné, protože v tomto případě se získá harmonický design domu.K tomuto rozhodnutí se používá jakýkoli střešní materiál:

 • břidlice;
 • kovové dlaždice;
 • vlnitá lepenka;
  Baldachýn nad verandou a střechou je obložen stejným materiálem
  Styl by se měl také shodovat
  Měkké dlaždice na veranděa střecha
  Kachlová střecha a hledí
  Když se styl a materiál shodují, získá se harmonický vzhled
 • měkké bituminózní dlaždice;
 • přírodní dlaždice;

Druhou možností je použít materiál, který se používá v plotu.V tomto případě by měl být rozeznatelný jak dekorační, tak dekorační prvek.Tím se vytvoří jeden soubor s webem.Zde materiály mohou být následující:

 • břidlice (obvykle ploché, ale nikoli faktické);
 • krytina;
 • polykarbonát;
 • dřevěná deska.

A třetí verzí vzhledu průzoru nad verandou je styl a materiál kabiny „neutrální“.Mohou zahrnovat:

 • dřevěnou klenbu;
 • polykarbonát (volitelný celulární polykarbonát, je zde také fólie);
  Polykarbonát se kombinuje se dřevem
  Vypadá dobře
  Dlouhý hledí nejen nad verandou, ale také nad vstupní cestou
 • plastová fólie;
 • sklo.

Nejčastěji používané sklo.Je nutné použít zesílené druhy, jako je triplex aNejenže jsou drahé, ale také pevně váží, takže to rozhodně vyžaduje další zavěšení nebo silné podpůrné sloupce.A když si uvědomíte, že polykarbonátový plech nebo plast se vzhledem příliš neliší od skla, je jasné, proč je sklo nepopulární.

Formy markýz

Nad předními dveřmi je více než tucet forem hledí.Nejjednodušší je vyrobit jednostranný baldachýn.Vyžaduje to minimální úsilí a materiály a může to vypadat velmi dobře.Jeho minus je to, že když se sníh rozplyne, bude sněhová závěje před vašimi dveřmi a bude to naléhavě nutné odstranit.Ostatní modely se sklonem vpřed trpí stejnou „nemocí“.Jsou to vynikající možnosti pro regiony s malými zasněženými zimami, ale s horkým sluncem - ne pro naše zeměpisné šířky.I když, pokud se nebojíte nutnosti okamžitého odstranění sněhu, můžete provést kteroukoli z možností.

Tvary a názvy hledí nad verandou

Je obtížnější vyrobit štítový štít (což je dům) a jednoduchý oblouk.Jsou dobré, protože sníh, který sestoupil, je po stranách vchodu a ani při velkém množství sněhu není nutné jej naléhavě odstraňovat.Takže pro regiony se spoustou sněhu jsou to nejlepší modely.

Jak propojit baldachýn nad verandou a stěnou domu

Jedním z nejobtížnějších okamžiků je zakotvit baldachýn nad verandou, aby voda nestékala po zdi.Obvykle se používají standardní způsoby spojování střech - pomocí zvedáku.Tato metoda je vhodná pro jakékoli zastřešení.materiál, jakož i na plech a dřevo.Bude nutné vybrat pouze správnou barvu.Existují dva přístupy: v tónu se stěnou nebo v tónu se střešní krytinou vrcholu.Možnosti jsou rovnocenné, takže je na vás, abyste si vybrali.

Jak provést opěrku clony ke zdi

Pod přepážkovou deskou ve zdi vytvořte stroboskop (hloubka 5-7 mm).Okraj proužku je zasunut do vybrání, je pevný, šev je utěsněn vlhkostí odolným tmelem pro vnější použití.Druhá hrana pásu leží na střešním materiálu.Když voda stéká po zdi, teče na prkno, odtud obchází křižovatku, na střešní krytinu a dále do dešťového odtokového systému nebo přímo do země - od kterého se to stalo.

Pokud používáte kov, mají prodejci speciální profil stěny.Může být také použit s jinými materiály - je důležité zvolit barvu.Standardní jednotka obsahuje gumová těsnění, která jsou položena pár centimetrů od vnější hrany.V tomto případě se silným větrem nespadá voda a trosky pod tyč.

Standardní roztok pro kov.Vhodné pro břidlicovou vlnitou lepenku

Je-li hledí nad předními dveřmi a verandou vyrobeno z polykarbonátu, skla nebo plastu z plastického materiálu, je výše popsaný způsob nepřijatelný - vypadá příliš drsně.V tomto případě existují dvě možnosti:

 • Mezi polykarbonát a stěnu položte těsnicí pásku vyrobenou z pryže nebo polyuretanu.Materiál skrz toto těsnění je přitlačen ke zdi a poté upevněn šrouby k rámu.Na prodejních místech polykarbonátu je třeba hledat těsnění.

  Jak uzavřít spár vrchlíku z polykarbonátu a stěnu

 • Umístěte plachtu co možná nejtěsněji na stěnu a spára prochází průhledným tmelem (nikoli bílým, protože se rychle stanenepochopitelná barva).

Neexistují žádné jiné dobré možnosti.Můžete kombinovat pouze obě nabízené pro spolehlivost.

Jak jej opravit, je-li stěna vícevrstvá

V poslední době stále více a více budov má vícevrstvé vnější stěny - odvětrávané fasády, izolace ... Nosná část stěny je pokryta několika nebo třemi vrstvami materiálů,jehož nosnost je dostatečná pouze k udržení vlastní hmotnosti.Nic k nim nemůže být připevněno.Veškeré zatížení by mělo být na nosné stěně.

Jak upevnit hledí nad předními dveřmi ke tří nebo dvouvrstvé stěně

I když vnější vrstva je dokončovací cihla, není její oprava drahá.Zednické práce se obvykle provádějí na půl cihly.Takže vypadá jen pevně.Hmotnost i nejmenšího a nejlehčího vrchlíku nemůže vydržet, zatímco podpůrné sloupy nepomáhají.

S každou vícevrstvou stěnou ve všech dokončovacích /izolačních vrstvách jsou tedy vytvořeny otvory, konstrukční prvky jsou upevněny k nosné stěně.

Jednopólové hledí: konstrukční prvky

Nejjednodušší může být nakloněný nebo rovný jednostranný hledí.Přímé linie jsou u nás vzácné - nejsou příliš funkční, ale svažitédocela hodně.

Obdélníkový trojúhelník je srdcem šikmého průzoru.Pravý úhel je proti zdi a délka stran závisí na požadovaném sklonu.

Konstrukce průzoru s jedním roztečem nad vchodem

V nejjednodušším případě je možné svařovat tři identické trojúhelníky z profilované trubky (jako na obrázku výše), vytvořit v nich otvory.ve svítidle (ne méně než tři).Tyto tři prvky lze spojit do jednoho celku pomocí přepravky na střešní krytinu - jako na obrázku.A můžete svařovat příčky ze stejné trubky (ale menší sekce) nebo pásu, rohu.Tato varianta - s kovovými propojkami - je vhodnější pro hledí nad verandou z polykarbonátu nebo plastu.To je také dobré pro kovový plech - bude vhodné svařovat nebo šroubovat šrouby.

Myšlenka je stejná, ale materiál je jiný

Existuje další možnost s proměnným úhlem.Jedná se o obdélníkový rám s laťovými lištami, ke kterému je připevněn lehký střešní materiál.Tento rám je pomocí nástěnného trámu připevněného ke zdi namontován nad vchodem (popisujeme, jak vytvořit opěru výše).

S variabilním úhlem náklonu

V závislosti na požadovaném úhlu náklonu se vytvoří rovnátka.Mohou být vyrobeny z kovu nebo ze dřeva.Uzamčeno k rámu.

V případě potřeby lze tuto možnost provést s nastavitelným úhlem sklonu.Zajistěte upevnění rámu a vzpěry ke stěně pohyblivé (například na kloubech), vytvořte v rámu několik otvorů.Změna uspořádánívzpěr v různých otvorech, můžete získat jiný úhel.U dveří není tato funkce příliš důležitá - s výjimkou skla -, aby zakryla slunce příliš jasné, ale pro okna se může hodit.

Rám štítu střechy

Existují alespoň dva způsoby, jak sestavit hledí se dvěma svahy: ze dvou nebo více (v závislosti na délce vrchlíku) trojúhelníkových krokví nebo ze dvou obdélníkových rámů sbedna zajištěná šrouby.Druhá možnost je znázorněna na obrázku níže a první bude o něco dále.

Baldachýn u domu je jednou z oblíbených možností

Metoda jedna

Dva čtyřúhelníky jsou sestaveny ze dřeva nebo silné deskykteré jsou spojeny skateboardem.Úhel sklonu svahů je stanoven řezy na hřebeni, je fixován příčníky - rozmetací lištou.Protože je střešní materiál položen z hřebene, jsou lišty bedny baleny v opačném směru.Měkká taška vyžaduje nepřetržitou podlahu.Může to být překližka odolná vůči vlhkosti nebo OSB.

Jak vyrobit hledí nad dveřmi ve formě domu

​​

Konzoly se rovněž montují na zemi - zarážky, které přenášejí zatížení z hledí na velkou plochu stěny.Je lepší sestavit konstrukci na zem (bez upevnění střešní krytiny).Aby bylo možné zvednout a zabezpečit vrchlík, budou vyžadováni asistenti nebo manipulátor.

Druhá metoda

Druhou možností je sestavení jednotlivých struktur krokví.Možná tato možnostbude to pro vás jednodušší - na tomto principu jsou všechny štíty střech montovány.

Příklad sedlové verandy s krokvovým systémem

Zde je také namontován rám vyrobený ze dřeva a jsou zapotřebí konzoly.Rám však leží v horizontální rovině a opírá se o závorky.Jsou sestaveny dva až tři trojúhelníky krokví, které jsou podepřeny hřebenovým nosníkem, a přiléhá k stojanu, který je připevněn k rámu druhým koncem.Ukázalo se na mini-model konvenčního krokvového systému.

Za účelem zlepšení vzhledu umístili výřezy blízko stojanu.Na výše uvedené fotografii jsou zakřivené, ale to zdaleka není nutné.Můžete to udělat jen z paprsku tím, že jej oříznete v pravém úhlu.Je také lepší sestavit systém na zemi - nebudete jej moci připojit přesně ve výšce.

Vyrobeno z kovu

Je-li rám hledí vyroben z kovové trubky, je vše mnohem jednodušší.Trubka má velkou únosnost, takže nosné a pomocné prvky jsou mnohem menší.

Jsou vařeny dva identické trojúhelníky - podle velikosti budoucího baldachýnu.Jsou spojeny propojkami, jejichž délka je určena „hloubkou“ hledí.S cílem zajistit, aby se obložení neohýbalo, jsou přivařeny další příčky.

štítový štít nad verandou z kovové trubky

Hotový design vrchlíku je doplněn závorkami - zarážkami.Na obrázku výše má průzor nad verandou pouze důraz bez zkosení.Pro regiony s nízkým sněhem v zimě to stačí, ale pro udržení pevné hmoty sněhu budete potřebovat sečení nebo stát.Nebo možná obojídalší (jako na obrázku níže).

Krásná štítová kabina nad vchodem, vyrobená z ocelové trubky se zakřivenými zarážkami a sloupy (schéma s rozměry)

Dekorativní prvky jsou volitelnou součástí.Může existovat obyčejný trojúhelník.

Klenutý hledí nad verandou: výrobní znaky

Baldachýn nad předními dveřmi ve formě oblouku nelze označit jako těžko vyrobitelný.Tento tvar je výhodnější vyrobit z ocelové trubky a z profilu, obdélníkového průřezu.Pomocí ohýbačky trubek (můžete také ručně, ale je to obtížnější) vytvořte několik oblouků stejné velikosti.Jsou spojeny propojkami, jejichž délka je určena požadovanou velikostí střešní části.

Klenutá struktura je nejjednodušší z možností

První a poslední oblouky jsou spojeny horizontálními propojkami, konzoly jsou přivařeny k poslednímu nebo, jako na obrázku výše, obvyklým zarážkám.

Často vidíte dvojité oblouky s ozdobnými a málo vyplňujícími prvky.Jsou typické pro velké struktury.Stále se však ukázalo, že zatížení větrem a sněhem je velké a je lepší hrát na něj bezpečně a mít bezpečnou rezervu, než dělat všechno znovu.

Fotografické nápady

Chránič nad verandou z kovových trubek a polykarbonátu: různé modely

Krásný design používající tradiční kování za studena nebo za studena

Stříška nad verandou na kovovém rámu: jednodílné, štítové (lodge) modely, klenuté

]

Různé ve stylu a tvaru

Se sloupky a kovovou krajkou pro ozdobu

Baldachýn nad verandou není jen nad předními dveřmi, ale také nad terasou

Dřevěný baldachýn nad vchodem ve formě domu- možnosti s opěrnými sloupky pod dlaždicí

Vlastnosti upevnění polykarbonátu